Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Jak stworzyć projekt na Mikrowsparcie? Dowiedz się na szkoleniu!

Czwartek, 21 marca 2019 r.

Masz pomysł na oryginalny festiwal, marzy ci się własna wystawa, chcesz zorganizować kreatywne warsztaty dla dzieci, ale nie wiesz od czego zacząć? Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza na szkolenie w ramach projektu Mikrowsparcie, na którym przybliżone zostaną kulisy pisania wniosków o wsparcie rzeczowe. Spotkania pod nazwą „Mikrowsparcie. Jak skutecznie napisać wniosek?” odbędą się już 5 i 6 kwietnia 2019 r. w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro. Na szkolenia obowiązują wcześniejsze zapisy! 

Mikrowsparcie to konkursowy system wsparcia rzeczowego dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, w ramach którego osoby fizyczne, grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe przygotowujące wydarzenia kulturalne na terenie Torunia mogą ubiegać się o pomoc przy zakupie przedmiotów i usług niezbędnych do realizacji swoich inicjatyw. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych mogą ubiegać się nawet o wsparcie rzeczowe do kwoty 2 500 złotych!

W ramach programu w kwietniu zaplanowane zostały dwa spotkania, które przypomną założenia projektu, a także przybliżą krok po kroku etapy składania i rozliczania wniosku w ramach Mikrowsparcia.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w szkoleniu „Mikrowsparcie. Jak skutecznie napisać wniosek?” zapraszamy wszystkich zainteresowanych składaniem wniosków w ramach projektu. Szczególnie zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych czy osoby, które chciałyby zorganizować własne wydarzenie kulturalne, warsztaty, wystawę, itp.

Termin i miejsce szkolenia

Szkolenie odbędzie się w dwóch odsłonach – pierwszej 5 kwietnia 2019 r. (piątek) w godz. 16:00–18:00 oraz drugiej w dniu 6 kwietnia 2019 r. (sobota) w godz. 12:00–14:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro, ul. M. Konopnickiej 13 (II piętro).

Zakres szkolenia

Podczas szkolenia koordynator projektu opowie o szczegółowych kwestiach dotyczących pisania wniosków w ramach Mikrowsparcia. Uczestnicy dowiedzą się m.in.:

  • Kto może się ubiegać o wsparcie?
  • Jak złożyć wniosek w systemie?
  • Jakie kryteria powinny spełniać projekty?
  • Na jakie wsparcie można liczyć w ramach projektu?
  • W jaki sposób tworzyć budżety i opisywać wydatki?
  • Jak stworzyć sprawozdanie po projekcie?
  • Czy mogę odstąpić od porozumienia?

Zapisy

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Na szkolenia obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszystkich chętnych zapraszamy do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz znajdujący się poniżej:

 

Dziękujemy! Zapisy na tę edycję szkolenia zostały już zakończone.


Więcej informacji pod adresem: https://www.tak.torun.pl/mikrowsparcie/

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+