Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Zatańcz na Święcie Tańca 2019

Poniedziałek, 25 lutego 2019 r.

Uwielbiasz tańczyć? Gorące latynoskie rytmy, energetyzujący taniec jazzowy lub hip-hop sprawiają ci radość? Chciałbyś podzielić się swoimi umiejętnościami? Zapraszamy solistów, pary, grupy taneczne – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – do wspólnej zabawy! Zgłoś się i już 27 kwietnia 2019 roku zatańcz na Święcie Tańca w Toruniu! Na zgłoszenia czekamy tylko do 31 marca!

Święto Tańca czyli…

Kwietniowe obchody Święta Tańca to wydarzenie, na którym mieszkańcy Torunia mogą wspólnie dzielić się pasją do pięknej sztuki, jaką jest taniec. Salsa, hip-hop, cha-cha, taniec tradycyjny czy zumba – przez kilka godzin na plenerowej scenie różnorodne umiejętności pokazują zespoły taneczne, soliści, starsi czy młodsi uczestnicy. Występom towarzyszą też warsztaty dla publiczności i, przede wszystkim, wspólna zabawa!

Święto Tańca to wydarzenie, podczas którego bawi się niemal każdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy stopnia umiejętności. Nieważne jest czy lubimy taniec orientalny, taniec folkowy, dancehall czy tango. Liczy się przede wszystkim odwaga i chęć podzielenia się swoją pasją! – tłumaczy Marta Liwoch, koordynatorka projektu z ramienia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Toruńskie wydarzenie nawiązuje do obchodzonego od 1982 roku Międzynarodowego Dnia Tańca, ustanowionego przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Datę obchodów wybrano na pamiątkę wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Przypomnijmy, od czego zaczęły się się toruńskie obchody Święta Tańca!

Kogo szukamy?

Poszukujemy tancerzy, zespołów tanecznych, instruktorów i trenerów tańca, profesjonalistów i amatorów w każdym wieku, którzy z pasją podchodzą do tańca i nie boją się wystąpień publicznych.

Czego możesz się spodziewać?

Pozwalamy chętnym – zawodowym tancerzom i amatorom – pochwalić się swoimi umiejętnościami na plenerowej scenie o wymiarach 10 x 12 m. Występujący artysta może liczyć także na profesjonalne nagłośnienie podczas występu, a także dostęp do garderoby.

Jak i do kiedy się zgłosić?

Nabór trwa tylko do 31 marca 2019 roku (niedziela). Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: m.liwoch@tak.torun.pl (Marta Liwoch, koordynatorka wydarzenia, tel. 662 072 845). W tytule prosimy o podanie nazwy wydarzenia, a w treści dane osoby kontaktowej, nazwy artysty bądź grupy wraz z krótkim opisem, a także krótkim demo w formie wideo, pokazującym umiejętności taneczne uczestników.

Uwaga! Toruńska Agenda Kulturalna — organizator wydarzenia, nie wypłaca wynagrodzeń z tytułu występu w ramach Święta Tańca — wydarzenie ma charakter ogólnodostępny i bezpłatny.

***

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+