Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Sylwester w Toruniu w rytmie gitar

Piątek, 21 grudnia 2018 r.

W tym roku Sylwester Miejski na Rynku Staromiejskim upłynie pod znakiem i dźwiękiem gitary. Formacja Trzy Korony 2000, wykonująca niezapomniane przeboje Krzysztofa Klenczona – lidera Czerwonych Gitar, a także kultowe Elektryczne Gitary z hitami „Włosy”, „Kiler” czy „Co ty tutaj robisz”. Od 22:30 zapowiada się doskonała zabawa!

Tradycyjnie w sylwestrową noc na Rynku Staromiejskim nie zabraknie wrażeń. Pożegnanie 2018 roku, w ramach Sylwestra Miejskiego 31 grudnia 2018 roku, rozpocznie się już od 22:30. Warto jednak pojawić się chwilę wcześniej!

Wydarzenia świąteczno-noworoczne 2018/2019
Pobierz afisz

Na sylwestrowej scenie jako pierwszy wystąpi się zespół Trzy Korony 2000 – grający niezapomniane przeboje Krzysztofa Klenczona. Założony przez lidera Czerwonych Gitar w latach 70. zespół Trzy Korony wydał tylko jedną płytę – „Dziesięć w skali Beauforta”. Ta jednak od razu została okrzyknięta hitem. Po kilkudziesięciu latach formacja, w składzie Janusz Mielczarek, Adam Mielczarek, Janusz Achtabowski, Jacek Słupkowski, Jacek Leśniewski, na nowo przypomina przeboje z debiutanckiej płyty zespołu Krzysztofa Klenczona. Proponuje także nowe kompozycje, oczywiście z zachowaniem stylu i konwencji debiutanckiego albumu. Do północy Torunianom towarzyszyć będą klasyczne gitarowe brzmienia!

O północy tradycyjnie nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia, a na toruńskim niebie rozbłysną kolorowe fajerwerki. Zgodnie z zapowiedziami, będzie to ostatni pokaz fajerwerków w ramach miejskich obchodów sylwestrowej nocy. Te jednak nie będą zwiastować zakończenia zabawy, a wręcz przeciwnie – na scenie pojawi się zespół, którego przeboje gra niemal każda rozgłośnia radiowa w Polsce.

Elektryczne Gitary, bo o nich mowa, z pewnością zelektryzują publiczność wykonaniami takich kultowych piosenek jak „Jestem z miasta”, „Kiler”, „Człowiek z liściem” czy „Co powie Ryba”. Czy 31 grudnia zgromadzeni na Rynku Staromiejskim zaśpiewają wraz z Kubą Sienkiewiczem „Ja jestem nowy rok”?

Można powiedzieć, że w tym roku Torunianie przywitają Nowy Rok śpiewająco. Piosenki Elektrycznych Gitar zna i nuci niemal każdy. Sylwester będzie więc doskonałą okazją, żeby z zespołem zanucić takie klasyki jak „Kiler” czy „Włosy”! – przekonuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Z przebojami Elektrycznych Gitar będziemy się bawić do godziny 1:20. Warto przypomnieć, że w ramach Sylwestra Miejskiego obowiązują odpowiednie zasady imprezy masowej.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w sylwestrowym wieczorze przypominamy, iż jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Dbamy zatem nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo — wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu — informuje Aleksandra Olszewska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ponadto przypominamy, że w dniu 31 grudnia 2018 roku (poniedziałek) od godziny 18:00 do godziny 4:00 w dniu 1 stycznia 2019 roku (wtorek) przejazd środkami komunikacji miejskiej jest bezpłatny.

***

Sylwestrowy konkurs butelkowy

Przypominamy także, że w sylwestrowy wieczór przed budynkiem Poczty Polskiej na Rynku Staromiejskim ustawione zostaną dwa specjalnie oznaczone zielone pojemniki na szkło, do których w godzinach 22.00–02.00 będzie można wrzucać szklane butelki. Każdy wrzucający je otrzyma numerowany kupon, który weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – bonów upominkowych o wartości 200 zł do jednej z toruńskich galerii handlowych! Losowanie zwycięzców nastąpi 2 stycznia 2019 roku. Więcej szczegółów na stronie: https://mpo.torun.pl/128/sylwestrowy-konkurs-butelkowy-2

***

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z bezpieczeństwem podczas pokazu fajerwerków, który odbędzie się na placu Rapackiego w ramach Sylwestra Miejskiego, w dniu 31 grudnia 2018 r. od godziny 12.00 zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju:

  • na ulicy Fosa Staromiejska na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska 2–4 (wysokość Łuku Cezara) do ulicy Kopernika;
  • na ulicy Kopernika na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska do alei Jana Pawła II.

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2018 roku zamknięty zostanie postój taksówek na ulicy Kopernika, w godzinach 23:45–00:15.

***

Organizatorami cyklu wydarzeń świąteczno-noworocznych w Toruniu są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. 

 

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+