Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Już dziś Mała Rapsodia Polska na 100 lat odzyskania Niepodległości!

Czwartek, 8 listopada 2018 r.

Wielkimi krokami zbliżają się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już dziś, 8 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie można poczuć odświętną i patriotyczną atmosferę – na wszystkich zgromadzonych czeka aktorsko-muzyczne widowisko – z powagą i nutą humoru. Na „Małą Rapsodię Polską” i występ Tomasza Karolaka wciąż będzie można nabyć wejściówki tuż przed wydarzeniem!

Autor widowiska Janusz Blecharz czerpie inspirację bezpośrednio z prac profesora Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Czesława Dźwigała. Obrazy artysty ostatnio podróżowały po Polsce w ramach wystawy „Ars-Mea Patria”, teraz natomiast będą  stanowił integralną część koncertu w formie multimedialnej oprawy. Muzykę skomponowaną specjalnie na potrzeby koncertu wykonywać będą członkowie Orkiestry Fundacji Pro Artem składającej się z muzyków Akademii Beethovenowskiej z udziałem solistki Moniki Gębali oraz znanego z filmów „Rezerwat”, „Rajski Ptak” czy „Dublerzy” aktora Artura Dziurmana.

„Mała Rapsodia Polska” tylko z tytułu może wydawać się mała. Multimedialna oprawa na bazie prac profesora Czesława Dźwigaja, piękna muzyka wykonywana przez utalentowanych muzyków i solistów oraz liryczne towarzystwo poezji – zdecydowanie to pełnoprawne widowisko aktorsko-muzyczne. – opowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Mała Rapsodia Polska i Tomasz Karolak z Pączkami w Tłuszczu

Mała Rapsodia Polska i Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu
Pobierz afisz wydarzenia

Dla Janusza Blecharza, autora projektu, „Mała Rapsodia Polska” to świadectwo patriotyzmu i znak podtrzymywania najważniejszych wartości narodowych. Koncert ma za zadanie, w przystępnej dla współczesnego pokolenia formie, przypomnieć jak istotnym wydarzeniem w historii naszego narodu było odzyskanie przed stu laty niepodległości.

Podczas koncertu nie zabraknie także bardziej humorystycznych akcentów. Podczas drugiej części wydarzenia przed toruńską publicznością wystąpi aktor znany z takich filmów i seriali jak „Listy do M”, „39 i pół” czy „Rodzinka.pl” – Tomasz Karolak. Towarzyszyć mu będzie zespół słynący nie tylko z dużej dozy humoru, ale i pozytywnej energii, czyli Pączki w Tłuszczu. Z całą pewnością takie podejście do świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przypadnie do gustu nawet najmłodszym odbiorcom!

Bilety na wydarzenie będą dostępne w sprzedaży w kasie CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3) oraz w sklepie „Pamiątki pod Ratuszem” (ul. Rynek Staromiejski 1), a także tuż przed wydarzeniem w Auli UMK. Ceny biletów w zależności od sektora wynoszą 25 zł i 15 zł.

 ***

Organizatorami koncertu „Mała Rapsodia Polska” oraz Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Sponsorem wydarzenia jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia  spółka PGE Toruń, należąca do grupy PGE Energia Ciepła.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+