Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Ostatnia okazja do nabycia biletów na Małą Rapsodię Polską!

Poniedziałek, 5 listopada 2018 r.

„Mała Rapsodia Polska” rozpocznie weekendowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Toruniu. Już w czwartek 8 listopada o godz. 18:00 w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na wszystkich zgromadzonych czeka aktorsko-muzyczne widowisko – z powagą i nutą humoru. To ostatnia okazja, aby nabyć bilety na to niezwykłe wydarzenie inspirowane sztuką prof. Czesława Dźwigaja!

Autorem widowiska jest kompozytor Janusz Blecharz, dla którego inspiracją był tetraptyk malarski stworzony przez profesora Czesława Dźwigaja z Krakowskiej ASP, stanowiący cześć wystawy „Ars-Mea Patria”. Obrazy będą stanowiły integralną część koncertu w formie multimedialnej oprawy. Muzykę skomponowaną specjalnie na potrzeby koncertu wykonywać będą członkowie Orkiestry Fundacji Pro Artem składającej się z muzyków Akademii Beethovenowskiej z udziałem solistki Moniki Gębali oraz znanego z filmów „Rezerwat”, „Rajski Ptak” czy „Dublerzy” aktora Artura Dziurmana.

„Mała Rapsodia Polska” tylko z tytułu może wydawać się mała. Multimedialna oprawa na bazie prac profesora Czesława Dźwigaja, piękna muzyka wykonywana przez utalentowanych muzyków i solistów oraz liryczne towarzystwo poezji – zdecydowanie to pełnoprawne widowisko aktorsko-muzyczne. – opowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Mała Rapsodia Polska i Tomasz Karolak z Pączkami w Tłuszczu

Mała Rapsodia Polska i Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu
Pobierz afisz wydarzenia

Janusz Blecharz postrzega „Małą Rapsodię Polską” jako świadectwo patriotyzmu i znak podtrzymywania najważniejszych wartości narodowych. Aktorsko-muzyczne widowisko upamiętnia odzyskanie przez Rzeczpospolitą Niepodległości stając się symbolem i przesłaniem do współczesnego pokolenia. Ma ono przypomnieć odbiorcom jak istotnym wydarzeniem w historii naszego narodu było odzyskanie przed stu laty suwerenności. To widowisko, które z pewnością spodoba się całym rodzinom!

Kolejnym argumentem ku temu z pewnością będzie druga część koncertu, podczas której przed toruńską publicznością wystąpi aktor znany z takich filmów i seriali jak „Listy do M”, „39 i pół” i „Rodzinka.pl” – Tomasz Karolak. Towarzyszyć mu będzie zespół słynący z pozytywnej energii – Pączki w Tluszczu. Muzycy zaproponują zupełnie inne, rockowo-popowe podejście do świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w sprzedaży od 22 października w kasie CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3) oraz w sklepie „Pamiątki pod Ratuszem” (ul. Rynek Staromiejski 1). Ceny biletów w zależności od sektora wynoszą 25 zł i 15 zł.

 ***

Organizatorami koncertu „Mała Rapsodia Polska” oraz Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Sponsorem wydarzenia jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia  spółka PGE Toruń, należąca do grupy PGE Energia Ciepła.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+