Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Święto Chełmińskiego Przedmieścia

Wtorek, 2 października 2018 r.

Koncerty Sary Pach, zespołu Bladysolo i Orkiestry Szkół Samochodowych, a także warsztaty cyrkowe, zwiedzanie Wieży Ciśnień, pokazy rękodzieła i inne atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i rodzin – to wszystko czeka na gości Święta Chełmińskiego Przedmieścia, które odbędzie się 7 października na placu na terenie toruńskich Wodociągów (ul. Św. Józefa 37/49), jako wydarzenie realizowane w ramach toruńskiego Budżetu Partycypacyjnego!

Jak mówią pomysłodawcy: „Idea Święta Chełmińskiego Przedmieścia polega na zwiększeniu poczucia więzi pomiędzy mieszkańcami okręgu Chełmińskie przez zaproponowanie im wspólnego spędzenia czasu i zajęć integracyjnych. Wydarzenie ma zachęcić do wyjścia z domu i odpoczynku na świeżym powietrzu, a także do zwrócenia uwagi na rekreacyjne możliwości starej „Chełmionki” oraz jej walory historyczne i estetyczne”.

Chełmińskie świętować będzie od 14:00 do 17:00. Na uczestników czekają m.in. atrakcyjne koncerty. Popowym wokalem rozkołysze publiczność Sara Pach, a różne odcienie rock’n’rolla pokaże grupa Bladysolo. Z kolei Orkiestra Szkół Samochodowych zaprezentuje moc drzemiącą w instrumentach dętych.

Wieża Ciśnień – charakterystyczny element krajobrazu chełmińskiego przedmieścia – w dniu święta dzielnicy będzie otwarta dla zwiedzających! W ramach oferty Archipelagu Inicjatyw odbędą się interaktywne warsztaty. Będzie można pobawić się w tworzenie własnych magnesów na lodówkę, pomalować twarze zmywalnymi farbkami czy poznać najróżniejsze techniki zdobienia materiału. Zainteresowani sami wykonają szablony, lub też ozdobią materiał na podstawie wcześniej przygotowanych wzorów za pomocą specjalnych pisaków. Na najmłodszych czekać będą „Skarpeciaki” – warsztaty z tworzenia prostych pacynek i małych maskotek, które będzie można zabrać ze sobą do domu.

Nie zabraknie stanowisk policji i straży miejskiej, a w nich animacji edukacyjnych dla młodszych i starszych. Dostępne będą także stanowiska promocyjne Urzędu Miasta Torunia i Banku Allianz, a także stanowisko NZOZ „Ratuj” i warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

 

Święto Chełmińskiego Przedmieścia to czas celebracji. Z tego powodu nie może zabraknąć wesołego akcentu w postaci warsztatów cyrkowych prowadzonych przez specjalistów z tej dziedziny. Uczestnicy zabawy poznają podstawowe cyrkowe sztuczki – żonglerkę (piłkami, maczugami, obręczami), diabolo, jazdę na monocyklu i kręcenie kolorowymi talerzykami.

Warsztatom towarzyszyć będą szczudlarze i stanowisko z wata cukrową. Atmosferę radości i dziecięcej beztroski dodatkowo podgrzeje dmuchany zamek do skakania dla dzieci.

Przypomnijmy, święto odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 października 2018 roku, w godzinach 14:00-17:00 na placu na terenie toruńskich Wodociągów (ul. Św. Józefa 37/49).

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+