Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Wyśniony austriacki spektakl na Festiwalu Teatrów Ulicznych

Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.

Niedziela, 19 sierpnia upłynie nam pod hasłem niezwykłych akrobacji na Festiwalu Teatrów Ulicznych. Na Rynku Staromiejskim, podczas dwóch pokazów, o godz. 17.00 i 19.00, swoje umiejętności zaprezentuje austriacki duet Belle Etage  „[Dream!]”. To niemy spektakl, swoista powieść jak marzenie, milczące przeciwieństwo głośnej i energicznej atmosfery festiwalowej!

Artystki wprowadzą publiczność w niezwykłą przestrzeń, w której można odpocząć i się zrelaksować. Pokazy odbędą się 19 sierpnia w niedziele o godz. 17.00 i 19.00. Spektakl pokazywany był zarówno na festiwalach w Austrii, ale i Niemczech, Włoszech, Chorwacji czy Polsce, za każdym razem budząc entuzjastyczne i ciepłe przyjęcie. Tym razem swoje umiejętności zaprezentują na Rynku Staromiejskim!

   

Festiwal Teatrów Ulicznych — Belle Etage — "[Dream!]"
Pobierz afisz wydarzenia

[Dream!] jest opowieścią jak marzenie. To milczące przeciwieństwo głośnej i energicznej atmosfery festiwalowej. Zapraszamy publiczność do inspirującego świata, gdzie można odetchnąć na chwilę i zrelaksować zmysły, skupiając się na tym co znajome… czyli marzeniach! Elementami składowymi spektaklu są lalka, kapelusz i najbardziej istotna: Miłość! [Dream!] to mieszanina elementów gimnastyki artystycznej, pantomimy, akrobatyki, elementów ulicznych, które w połączeniu tworzą surrealistyczną i bajeczną a także nowoczesną opowieść.

Artystyczny duet tworzą Sabine Maringer i Verena Horsky. Obie Austriaczki łączy doświadczenie w branży – nie tylko taneczne i akrobatyczne – również pedagogiczne. Maringer od 2007 roku naucza o teatrze a od 2016 roku została menadżerem kultury. Natomiast Verena pracowała jako szkoleniowiec cyrkowy! Bez wątpienia dwójka artystek zaprezentuję niesamowity pokaz, wymagający ponadprzeciętnych umiejętności w całkiem nowej nadrzeczywistej odsłonie.

Weź udział w konkursie fotograficznym „Teatry Uliczne w obiektywie”!

Festiwal Teatrów Ulicznych 2018

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do wzięcia udziału w trwającym konkursie fotograficznym pod nazwą „Teatry uliczne w obiektywie”. Z pewnością pokaz [Dream!] dostarczy wiele ciekawych kadrów, które zasługują na uwiecznienie, a być może i na główną nagrodę! Jednocześnie przypominamy, że konkurs obejmuje wszystkie spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych. Aby wziąć w nim udział wystarczy, że podczas jednego ze spektakli w ramach festiwalu uczestnik zrobi zdjęcie i prześle je na adres konkurs@tak.torun.pl! Autorzy trzech najlepszych zdjęć  otrzymają nagrodę specjalną aparat Fujifilm Instax Mini 90. Dodatkowo wyróżnione zostaną trzy zdjęcia, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci gadżetów Toruńskiej Agendy Toruńskiej. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 24 września 2018 roku.

Do wygrania jeden z trzech aparatów Fujifilm Instax Mini 90 – to stylowy sprzęt, który oferuje zaawansowane funkcje z aparatów cyfrowych, takie jak tryb naświetlania bulb, podwójną ekspozycję czy tryb makro i opcję błysku dopełniającego. Tym samym aparat jest swoistym specjalistą w dziedzinie aparatów fotografii natychmiastowej, które po zrobieniu zdjęcia, natychmiast je wywołuje. Dzięki Fujifilm Instax Mini 90 można cieszyć się fotografia od razu po jej wykonaniu!

 

Podstawowe zasady

  1. Fotografie należy wysyłać pod adres konkurs@tak.torun.pl w terminie do 24 września 2018 roku z dopiskiem „Teatry Uliczne w obiektywie”.
  2. Zdjęcia powinny być przesyłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon).
  3. W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie adres umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.
  4. W konkursie można zgłosić dowolną ilość zdjęć z każdego spektaklu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, niemniej w ramach jednego zgłoszenia należy wysłać jedno zdjęcie.

***

Sponsorem Festiwalu Teatrów Ulicznych jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia — spółka PGE Toruń należąca do grupy PGE Energia Ciepła. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+