Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Księżycowy karnawał w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych

Środa, 8 sierpnia 2018 r.

Elementy barokowego tańca i sztuk walki, karnawałowy klimat i fascynujące stroje rodem ze świata snu – już 10 i 11 sierpnia (piątek i sobota) o g. 21:00 na Rynku Nowomiejskim pojawią się niezwykli księżycowi goście w ramach kolejnych atrakcji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Interaktywny spektakl „Moonsters” rosyjskiej grupy Mr Pejo`s Wandering Dolls, która gościła u takich osobowości jak Królowa Elżbieta czy 43. prezydent USA George Bush, zabierze widzów do świata marzeń i snów!

Już 10 i 11 sierpnia (piątek i sobota) na Rynku Nowomiejskim będziemy świadkami niezwykłego przedstawienia rosyjskiej trupy Mr Pejo’s Wandering Dolls. Wydarzenie ma charakter interaktywny, a aktorzy będą zachęcać mieszkańców Torunia do wspólnej zabawy. Zespół teatralny z Petersburga z pewnością przybliży świat marzeń sennych, przywracając jednocześnie wspomnienia z dzieciństwa.

„Moonsters” to liryczne i zabawne, interaktywne przedstawienie wykonywane w fascynujących strojach i maskach. Pełne odniesień do dzieciństwa, otwiera nową przestrzeń dla gry wyobraźni. Na ulicy pojawia się grupa stworów z innej planety, przynosząc ze sobą swój specjalny „porządek snu”. Spacerują, poszukując spadających gwiazd. Jednocześnie próbują poznać miasto i jego mieszkańców, wprowadzając tym samym atmosferę beztroskiego snu i marzeń.

Festiwal Teatrów Ulicznych — Mr Pejo`s Wandering Dolls — "Moonsters"
Pobierz afisz wydarzenia

Mr. Pejo’s Wandering Dolls to zespół teatralny założony w 1993 roku w Petersburgu (Rosja). Trupa jest znana ze swoich pokazów dla wysoko postawionych osób takich jak: Królowa Elżbieta Tony Blair, George Bush czy Svetlana Medvedeva. Spektakl obsypany był licznymi nagrodami na festiwalach i przeglądach, m.in. w Rosji, Polsce czy Rumunii. Mr. Pejo’s Wandering Dolls jako grupa odznacza się wysokimi umiejętnościami teatralnymi z zakresu interakcji z publicznością. Znani są także z udziału w europejskich festiwalach we Francji i Włoszech.

Więcej informacji, a także pełen harmonogram festiwalu pod adresem: www.festiwalteatrowulicznych.pl.

 

Weź udział w konkursie fotograficznym „Teatry Uliczne w obiektywie”!

Festiwal Teatrów Ulicznych 2018

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do wzięcia udziału w trwającym konkursie fotograficznym pod nazwą „Teatry uliczne w obiektywie”. Bez wątpienia spektakl „Moonsters” dostarczy wiele ciekawych scen i obrazów, które zasługują na uwiecznienie, a być może i na główną nagrodę! Jednocześnie przypominamy, że konkurs obejmuje wszystkie spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych. Aby wziąć w nim udział wystarczy, że podczas jednego ze spektakli w ramach festiwalu uczestnik zrobi zdjęcie i prześle je na adres konkurs@tak.torun.pl! Autorzy trzech najlepszych zdjęć  otrzymają nagrodę specjalną aparat Fujifilm Instax Mini 90. Dodatkowo wyróżnione zostaną trzy zdjęcia, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci gadżetów Toruńskiej Agendy Toruńskiej. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 24 września 2018 roku.

Do wygrania jeden z trzech aparatów Fujifilm Instax Mini 90 – to stylowy sprzęt, który oferuje zaawansowane funkcje z aparatów cyfrowych, takie jak tryb naświetlania bulb, podwójną ekspozycję czy tryb makro i opcję błysku dopełniającego. Tym samym aparat jest swoistym specjalistą w dziedzinie aparatów fotografii natychmiastowej, które po zrobieniu zdjęcia, natychmiast je wywołuje. Dzięki Fujifilm Instax Mini 90 można cieszyć się fotografia od razu po jej wykonaniu! 

 

Podstawowe zasady

  1. Fotografie należy wysyłać pod adres konkurs@tak.torun.pl w terminie do 24 września 2018 roku z dopiskiem „Teatry Uliczne w obiektywie”.
  2. Zdjęcia powinny być przesyłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon).
  3. W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie adres umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.
  4. W konkursie można zgłosić dowolną ilość zdjęć z każdego spektaklu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, niemniej w ramach jednego zgłoszenia należy wysłać jedno zdjęcie.

 ***

Sponsorem Festiwalu Teatrów Ulicznych jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia — spółka PGE Toruń należąca do grupy PGE Energia Ciepła. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+