Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Królowa Śniegu” w Hotelu Bulwar

Piątek, 17 lutego 2012 r.

W barwną podróż do krainy Królowej Śniegu, którą przemierzać będzie Gerda szukająca Kaja, swego przyjaciela i towarzysza zabaw, zabiorą publiczność uczestnicy warsztatów teatralnych zorganizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną. Spektakl, adresowany do dzieci w wieku 5–12 lat, zostanie zaprezentowany we wtorek, 21 lutego o godzinie 13.00 w toruńskim Hotelu Bulwar. Wstęp wolny.

Warsztaty teatralne odbywają się w ramach projektu „Podwórkowcy”, który powstał z inicjatywy młodych torunian, wolontariuszy związanych z Toruńską Agendą Kulturalną. Projekt adresowany jest do młodzieży mieszkającej na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, która z przyczyn ekonomicznych oraz terytorialnych ma ograniczony dostęp do kultury i sztuki. Warsztaty teatralne to drugi etap naszych artystycznych działań skierowanych do najmłodszych torunian — wyjaśnia Anna Rzemykowska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Jesienią zorganizowaliśmy zajęcia z decoupage’u oraz sesję zdjęciową na tle zabytkowej architektury Bydgoskiego Przedmieścia. Tym razem chcemy zainteresować dzieci i młodzież teatrem.

W warsztatach wzięło udział jedenastu uczestników w wieku 11–13 lat, zaproszonych do projektu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu. Zajęcia z dziećmi prowadzili wolontariusze Damian Droszcz — aktor Teatru Lalek „Zaczarowany Świat” oraz związana z teatrem amatorskim Dominika Miazgowska. Dzieci uczyły się sztuki teatru podczas ferii w Szkole Podstawowej nr 13 w Toruniu. Same wybrały scenariusz sztuki, która będzie zwieńczeniem ich aktorskich działań. Baśń Andersena zafascynowała uczestników teatralnych spotkań pięknym przesłaniem i magiczną atmosferą — dodaje Anna Rzemykowska.

Warsztaty teatralne powstają w ramach programu „Młodzież w działaniu”, dzięki któremu młodzi ludzie mogą realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.

Materiał ilustruje „Królowa Śniegu” autorstwa Pani Joanny Sedlaczek z TV Studio Filmów Animowanych sp. z o.o.
Uprzejmie dziękujemy Autorce za zgodę na wykorzystanie ilustracji.

Młodzież w działaniuTen projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+