Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

W czwartek rozpoczyna się IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej!

Środa, 18 lipca 2018 r.

Legendarny musical „Jesus Christ Superstar” w wykonaniu aktorów Teatru „Rampa”, prezentacje wokalne artystycznej młodzieży podczas Przeglądu Konkursowego, recital niezwykłej osobowości scenicznej Izabeli Szafrańskiej oraz Koncert Galowy z udziałem gwiazd polskiej sceny teatralno-muzycznej – to wydarzenia IX edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, która rozpoczna się już jutro, 19 lipca i potrwa do 21 lipca 2018 roku.

Tegoroczny program obfituje w niezwykłe wydarzenia pełne znanych i lubianych piosenek filmowych oraz legendarnych hitów rodem z Broadwayu. Rozpiska wszystkich atrakcji IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej poniżej.

 

Program IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Otwarcie Festiwalu: Jesus Christ Superstar

19.07.2018 (czwartek), g. 19:00, CKK Jordanki

Tegoroczny Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się 19 lipca 2018 r. o godzinie 19:00 w CKK Jordanki, występem warszawskiego Teatru „Rampa”, który zaprezentuje musical „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a w inscenizacji Jakuba Wociala (który wciela się w postać Jezusa) i Santiago Bello (choreografia). To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola. Ta zjawiskowa rock opera wykonana zostanie w nadzwyczaj poruszający, a zarazem nowoczesny sposób. W obsadzie zobaczymy m.in. Jakuba Wociala w roli Jezusa, Sebastiana Machalskiego w roli Judasza czy Natalię Piotrowską w roli Marii Magdaleny.

- 80 zł – sektory I, II, III

- 60 zł – sektory IV, V, VI

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

 

Przegląd konkursowy

20.07.2018 (piątek), g. 14:00 – 19:00, CKK Jordanki (Sala Kameralna)

Drugiego dnia Festiwalu, 20 lipca 2018 r. w godzinach 14.00 – 19.00 w Sali Kameralnej CKK Jordanki odbędzie się Przegląd Konkursowy, na którym zaprezentują się młodzi wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

- Wstęp wolny

 

„Śpiewnik filmowy”. Recital Izabeli Szafrańskiej

20.07.2018 (piątek), g. 20:30, CKK Jordanki (Sala Kameralna)

Piątkowy wieczór, 20 lipca 2018 r. od godziny 20:30 w CKK Jordanki w Sali Kameralnej, należał będzie natomiast do niezwykłej wokalistki, Izabeli Szafrańskiej, laureatki siódmej edycji Przeglądu Konkursowego i liderki zespołu El Saffron, który znalazł się w finale 6. Edycji „Must Be The Music”. Recital „Śpiewnik filmowy” będzie popisem artystki obdarzonej wyjątkową barwą głosu, łączącą w sobie dojrzałość z subtelną szlachetnością. Artystyczny rodowód Szafrańskiej to niecodzienny kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską – połączenia muzyki żydowskiej i hiszpańskiego flamenco. Na scenie usłyszymy utwory z nurtu piosenki literackiej i filmowej w oryginalnych i niepowtarzalnych interpretacjach. Artystce towarzyszyć będzie Przemysław Zalewski, absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, utalentowany i doświadczony pianista.

- 20 zł

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

Koncert Galowy

21.07.2018 (sobota), g. 20:00, CKK Jordanki

W sobotę, 21 lipca 2018 r. o godzinie 20.00 w CKK Jordanki odbędzie się Koncert Galowy, podczas którego usłyszymy piosenki filmowe i musicalowe w wykonaniu wyróżniających się talentem wokalnym aktorów polskiej sceny teatralnej i filmowej.

Na festiwalowej scenie w roli prowadzących Koncert zaprezentują się Kacper Kuszewski, znany aktor serialowy, były wokalista zespołu „Leszcze”, a obecnie juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz Magdalena Grąziowska, aktorka Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, wcześniej związana ze scenami krakowskimi: „Bagatelą”, Narodowym Teatrem Starym im. H. Modrzejewskiej oraz Teatrem Nowym, odtwórczyni jednej z głównych ról w komedii Juliusza Machulskiego „Ambassada”. Na koncercie usłyszymy również Agatę Bykowską, czołową aktorkę Teatru Wybrzeże w Gdańsku, aktualnie w obsadzie serialu „Korona Królów” (Litwinka Gabija), Karolinę Micor wyjątkowo utalentowaną laureatkę jednej ogólnopolskich poprzednich edycji Festiwalu, Emose Uhunmwangho, obdarzoną niezwykłym głosem aktorkę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Michalinę Łabacz, jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, która na ekranie debiutowała główną rolą w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. 

Podczas Gali nie tylko zaśpiewa, ale i zatańczy popularna para aktorów warszawskich Emilia Komarnicka-Klynstra (aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, znana z „Na dobre i na złe”) oraz Redbad Klynstra-Komarnicki (aktor pochodzenia holendersko-fryzyjskiego, związany z Nowym Teatrem w Warszawie, znany z roli w filmie „Smoleńsk”), oraz wystąpi Jakub Wocial ceniony aktor musicalowy, wybitny wokalista, skuteczny producent oraz obiecujący reżyser, na co dzień szef sceny muzycznej Teatru „Rampa”. Nie zabraknie też laureatów tegorocznego Przeglądu Konkursowego.

Wykonawcom towarzyszyć będzie po raz pierwszy Łódzka Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ, kierowana przez profesora Łukasza Błaszczyka, pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego.

- 40 zł

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.


Więcej informacji o IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej na stronie: www.tak.torun.pl lub www.piosenkafilmowa.pl

  ***

 IX edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w dniach 19–21 lipca 2018 roku.

***

Organizatorami Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Sponsorem Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest firma Bud-Tech. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Patronem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+