Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Znamy uczestników plebiscytu „Scena jest Wasza”

Środa, 4 lipca 2018 r.

Debiutanci, który rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, koncerty na klimatycznej barce na Wiśle i plebiscyt, którego stawką jest profesjonalnie zrealizowany teledysk – tak zapowiada się kolejna edycja projektu „Scena jest Wasza”. Pierwszy koncert w ramach plebiscytu już dziś, 5 lipca o godz. 18:00 na Scenie Letniej na Wiśle przy Bulwarze Filadelfijskim!

„Scena jest Wasza” to realizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną koncertowy cykl mający na celu promowanie młodych toruńskich talentów. Koncerty debiutantów i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, odbywają się w ramach szerszego wakacyjnego pasma kulturalnych wydarzeń Sceny Letniej na barce na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. W 2018 roku lokalni artyści i muzycy, amatorzy i debiutanci, soliści i zespoły zaprezentują się w ramach projektu „Scena jest Wasza” po raz piąty!

W ramach plebiscytu już 5 lipca o godz. 18:00 na Scenie Letniej przy Bulwarze Filadelfijskim zaprezentują się LEV AARONOV oraz Watson. Drugi koncert już 4 sierpnia - na scenie wystapi Kuba Wasylkowski/Tihy oraz Ave. Kolejny z koncertów natomiast 10 sierpnia — o godz. 12:30 wystąpią Julia i Laura Jeżewskie 16 sierpnia, natomiast ostatni 16 sierpnia o godz. 18:00, gdzie swoje umiejętności pokażą Unknown Waves, Steel Drunk, GRANDA oraz Yevhen Kovalenko. Każdy z zespołów i solistów ma szansę zaprezentować swój dorobek artystyczny, a dodatkowo powalczyć o cenną, audiowizualną nagrodę — realizacji profesjonalnego teledysku.

„Scena jest Wasza” to doskonała okazja, aby nie tylko pokazać się światu, ale także zyskać swego rodzaju profesjonalną wizytówkę. Dla jednych ze zwycięzców duetu Storytellers był to początek większej przygody. Ich teledysk pojawił się nawet na antenie Telewizji Polskiej, a oni sami reprezentowali Toruń podczas święta słowackiego miasta Czadca – podkreśla Przemysław Draheim, Rzecznik Prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W 2017 r. plebiscyt „Scena jest Wasza” wygrała Monika Trawicka, która nieoczywistym, szczerym i miłym dla ucha wokalem skradła serca toruńskiej publiczności. To bardzo młoda, choć niezwykle pracowita wokalistka, która śpiewowi poświęciła się już w wieku 6 lat! Choć pasjonuje ją także taniec czy teatr, to najlepiej odnajduje się w brzmieniach soulu, popu i R&B. Każde wykonanie pełne jest ekspresji i dużego ładunku emocjonalnego.

Wyróżnionymi w plebiscycie byli m.in. w 2014 r. wymieniony wcześniej duet Storytellers, w 2015 r. hip-hopowy skład Krzysztof „Kozioł” Kozłowski i Kamil „Boro” Borowski tworzący W Imię Prawdy, a w 2016 r. zespół Senter Peace.


Więcej informacji o projekcie „Scena jest Wasza” na stronie: http://www.tak.torun.pl/scena


Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+