Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Scena należała do Moniki, teraz może być Wasza!

Wtorek, 5 czerwca 2018 r.

Niezwykle aktualne przesłanie, ujęcia z wiosennej Starówki Torunia oraz szczere i emocjonalne wykonanie – tak prezentuje się urzekający teledysk do piosenki „Zostań w chwili” Moniki Trawickiej, zwyciężczyni plebiscytu publiczności „Scena jest Wasza” w 2017 r. Wciąż jest szansa, aby wziąć przykład z Moniki i zgłosić swój udział w tegorocznej edycji plebiscytu organizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną! Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, zagrać na Scenie Letniej i wygrać realizację profesjonalnego teledysku!

Monika Trawicka to bardzo młoda, choć niezwykle pracowita wokalistka, która śpiewowi poświęciła się już w wieku 6 lat! Choć pasjonuje ją także taniec czy teatr, to najlepiej odnajduje się w brzmieniach soulu, popu i R&B. Każde wykonanie pełne jest ekspresji i dużego ładunku emocjonalnego. Monika już teraz bierze udział w wielu konkursach wokalnych czy przedsięwzięciach muzycznych, czego najlepszym przykładem jest plebiscyt „Scena jest Wasza”. W 2017 roku nieoczywistym, szczerym i miłym dla ucha wokalem skradła serca toruńskiej publiczności.

„Scena jest Wasza” to realizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną koncertowy cykl mający na celu promowanie młodych toruńskich talentów. Koncerty debiutantów i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, odbywają się w ramach szerszego wakacyjnego pasma kulturalnych wydarzeń Sceny Letniej na barce na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. W 2018 roku lokalni artyści i muzycy, amatorzy i debiutanci, soliści i zespoły zaprezentują się w ramach projektu „Scena jest Wasza” po raz piąty!

Ta muzyczna inicjatywa pozwala młodym twórcom na promocję własnego dorobku artystycznego. Dodatkowo, muzyka prezentowana szerszej publiczności na żywo sprzyja świetnej zabawie, a co ważniejsze, daje możliwość zdobycia nie tylko scenicznego doświadczenia, ale i cennej, audiowizualnej nagrody — realizacji profesjonalnego teledysku.

„Scena jest Wasza” to doskonała okazja, aby nie tylko pokazać się światu, ale także zyskać swego rodzaju profesjonalną wizytówkę. Dla jednych ze zwycięzców duetu Storytellers był to początek większej przygody. Ich teledysk pojawił się nawet na antenie Telewizji Polskiej, a oni sami reprezentowali Toruń podczas święta słowackiego miasta Czadca – podkreśla Przemysław Draheim, Rzecznik Prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wśród innych wyróżnionych w plebiscycie znaleźli się w 2014 r. wymieniony wcześniej duet Storytellers, w 2015 r. hip-hopowy skład Krzysztof „Kozioł” Kozłowski i Kamil „Boro” Borowski tworzący W Imię Prawdy, a w 2016 r. zespół Senter Peace.

Do rozpoczęcia piątej już edycji przeglądu pozostało niewiele czasu, ale wciąż można się do niej zgłaszać. Toruńska Agenda Kulturalna czeka na wszystkich młodych muzyków, którzy chcą zaprezentować się na profesjonalnej scenie ulokowanej na Bulwarze Filadelfijskim i tym samym stanąć w szranki o niezwykle cenną nagrodę — realizację własnego teledysku.


Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem http://www.tak.torun.pl/scena


Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.


  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+