Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Dzień Matki pełen przebojów i pierwszy festiwal dla dzieci w Toruniu!

Czwartek, 17 maja 2018 r.

Przeboje muzyki rozrywkowej w wykonaniu Lory Szafran i Arka Kłusowskiego oraz niezwykłej aranżacji Energy Puma Band podczas koncertu 25 maja 2018 roku na Dzień Matki, a także Archipelag Zabawy, nowy festiwal dla dzieci, który 15 i 16 czerwca 2018 roku w Arenie Toruń zaoferuje ogrom atrakcji, rozwijających warsztatów i przede wszystkim doskonałą zabawę – najbliższe tygodnie upłyną nam zatem pod znakiem pasjonujących wydarzeń dla całej rodziny.

 

Dzień Matki pełen energetycznych przebojów

Już 25 maja o godz. 17:30 na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpi siedmioosobowy zespół pod dyrekcją Katarzyny Pumy Piaseckiej i zaprezentuje hity polskiej i światowej muzyki. Towarzyszyć im będzie Lora Szafran, a także Arek Kłusowski. Koncert poprowadzi legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska i dziennikarz Polskiego Radia, Marcin Kusy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Energy Puma Band to z pewnością jedyny taki zespół w Polsce. Siedmioosobowy zgrany band, złożony z wybitnych muzyków, absolwentów oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją wszechstronnej artystki, Katarzyny „Pumy“ Piaseckiej – dyrygentki, kompozytorki, aranżerki, pianistki, autorki tekstów, producentki. To grupa dojrzałych osobowości artystycznych działająca od 2012 roku. Energy Band to skład nowoczesnego small bandu powiększanego do big bandu wykonującego standardy muzyki rozrywkowej, jak i utwory autorskie w nietuzinkowych, energetycznych aranżacjach.

Występ Energy Puma Bandu z całą pewnością będzie wydarzeniem pełnym pozytywnej i dobrej energii, i na długo zapisze się w pamięci słuchaczy. Szczególnie, że z big bandem wystąpi dwoje znakomitych solistów – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Katarzyna „Puma” Piasecka w swojej karierze współpracowała z wieloma znanymi osobistościami muzycznymi, takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski czy Zygmunt Kukla. W Toruniu wraz z zespołem wystąpi Lora Szafran, uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych oraz Arek Kłusowski, uczestnik The Voice of Poland i Idola, a także jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju!

Na koncertach Energy Puma Band grywa repertuary takich artystów jak Stevie Wonder, Ray Charles, Earth Wind & Fire czy Czesław Niemen, choć nie brakuje też twórczości autorskiej. Możemy zatem spodziewać się zjawiskowej oprawy artystycznej!

Dla tych, którzy martwią się dzisiejszymi, możliwymi opadami deszczu – uspokajamy  świętujemy niezależnie od pogody! Koncert odbywa się w plenerze na Rynku Staromiejskim, lecz część widowni zostanie zadaszona. Jeżeli w ciągu wydarzenia pojawią się opady będzie gdzie się schronić.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na koncercie przewidziane są miejsca siedzące.


Festiwal dla dzieci, jakiego w Toruniu jeszcze nie było!

Kolejka tyrolska, gry planszowe w gigantycznej skali, wyścigi mini samochodów, cyrkowe animacje, emocjonujące koncerty i spektakle czy rozwijające warsztaty, na których współtworzyć będzie można gigantycznego smoka, poznać tajniki gry na instrumentach lub barwne twarze kina – już 15 i 16 czerwca zapraszamy natomiast całe rodziny, a w szczególności dzieci – do Areny Toruń. Na kulturalnej mapie Torunia pojawi się nowy, fascynujący festiwal – Archipelag Zabawy. Zatem ahoj przygodo!

Tylko na dwa czerwco­we dni, kiedy to Słońce i Księżyc ustawiają się wobec siebie w niespo­tykanej pozycji, na oceanie kalendarium kulturalnego, wyłania się zaginiony Archi­pelag. Łańcuch wysp, o którym krążą nie­stworzone legendy. Je­dynie przez ten krótki czas możliwe jest wy­ruszenie w zapierającą dech w piersiach przy­godę i dotarcie do miejsca pełnego zachwycających atrakcji!

„Archipelag Zabawy. Toruński Festiwal dla Dzieci” przyjmie formułę dwudniowego wydarzenia wypełnionego atrakcjami. Przemyślany jest tak, aby po przekroczeniu drzwi Areny Toruń, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko byłyby okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju. W ośmiu strefach tematycznych – wyspach archi­pelagu – rozlokowane zostanie kilkadziesiąt zaskakujących nie­spodzianek. Z pewnością nie zabraknie atrakcji sporto­wych, teatralnych, war­sztatów plastycznych, cyrkowych, naukowych czy zajęć poruszających tematy bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.

Zdecydowanie na Archipelagu Zabawy nie będą nudzić się nawet dorośli. Wyspy, czyli strefy tematyczne, przemyślane są tak, aby każdy, niezależnie od wieku znalazł coś dla siebie. A z pewnością jest w czym wybierać, bo w tworzenie Archipelagu zaangażowały się największe toruńskie instytucje kulturalne, oddziały Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także najważniejsze kluby sportowe w Toruniu – podkreśla Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Szczegółowy opis atrakcji, a także więcej informacji o Archipelagu Zabawy już wkrótce na stronie www.tak.torun.pl a także www.archipelagzabawy.pl

Archipelag Zabawy odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca 2018 roku.

***

Organizatorem wydarzeń jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+