Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Legendarny musical na IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Wtorek, 8 maja 2018 r.

„Jesus Christ Superstar” – legendarny musical lat 70. w wykonaniu warszawskiego Teatru „Rampa” zainauguruje IX edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, która w tym roku odbędzie się w lipcu. Po raz pierwszy ikoniczna rock opera wybrzmi w nowoczesnym gmachu CKK Jordanki, już 19 lipca 2018 roku o godz. 19:00, w równie współczesnym i emocjonującym wykonaniu. Bilety do nabycia w kasie CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) oraz w serwisie Bilety24 w cenach: 80 zł na sektory I, II i III oraz 60 zł na sektory IV, V, VI.

W tym roku Festiwal rozpocznie się ekscytującym wydarzeniem muzycznym. Już 19 lipca 2018 r. o godz. 19:00 po raz pierwszy w Toruniu zabrzmi ikoniczny musical – „Jesus Christ Superstar” – który szybko stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola. Ta zjawiskowa rock opera wykonana zostanie w niezwykle poruszający, a zarazem nowoczesny sposób przez Teatr „Rampa”.

W naszej inscenizacji stosujemy minimalistyczne środki wyrazu zapewniające jednak bogactwo i różnorodność znaczeń. Stawiamy na muzykę, interpretacje wokalne, choreografię i poruszające symbole, które pozwolą każdemu widzowi osobiście odnieść się do naszej inscenizacji i odnaleźć w niej czytelne dla siebie przesłanie – tłumaczy Jakub Wocial, reżyser spektaklu i odtwórca roli Jezusa.

Niezwykłą pomysłowość sceniczną i energię sceniczną zapewnią zatem choreografia przygotowana przez choreografa i tancerza Santiago Bello oraz Jakuba Wociala.

Jesus Christ Superstar

19.07.2018, g. 19:00, CKK Jordanki

  • 80 zł – sektory I, II, III
  • 60 zł – sektory IV, V, VI

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

Przegląd konkursowy

Jednocześnie informujemy, że tylko do 15 maja trwa nabór do Przeglądu Konkursowego IX edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

Przegląd jest adresowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, a zwłaszcza laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych. W konkursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat. W przeglądzie konkursowym nie mogą brać udziału nagrodzeni uczestnicy poprzednich edycji.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną pod adresem www.tak.torun.pl/festiwal. Po przesłaniu formularza elektronicznego, należy też przesłać pocztą tradycyjną nagranie audio-video w formacie DVD z zapisem wykonania dwóch dowolnie wybranych piosenek filmowych – jednej z repertuaru kina polskiego, a drugiej z repertuaru kina światowego – informuje Małgorzata Juras z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu: www.piosenkafilmowa.pl

 

Więcej informacji o pełnym programie IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej już wkrótce na stronie: www.tak.torun.pl lub www.piosenkafilmowa.pl

***

IX edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w dniach 19–21 lipca 2018 roku.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+