Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Moc koncertów podczas Majówki w Toruniu!

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r.

Popis umiejętności argentyńskiego gitarzysty, José Luisa Pardo, energetyczny występ Natalii Kukulskiej czy koncert wykonawcy przebojów „Gdzie się podziały tamte prywatki” czy „Zielone wzgórza nad Soliną”, Wojciecha Gąssowskiego – chociaż początek toruńskiej Majówki pełen był wrażeń, do 6 maja zaplanowana jest równie duża ilość koncertowych, i nie tylko, atrakcji! Wstęp na te koncert jest bezpłatny.

 

José Luis Pardo – 1 maja 2018, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Już 1 maja o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim wystąpi argentyński bluesman José Luis Pardo, który oprócz doskonałej pogody, ze słonecznej Hiszpanii przywiezie także zachwycające riffy i porywające bluesowe melodie.

José Luis Pardo to argentyński gitarzysta, który urodził się w Buenos Aires. Swoją karierę zaczął w momencie, gdy w wieku 11 lat chwycił po raz pierwszy za gitarę, by potem w wieku 13 lat odkryć bluesa, a w wieku 15 lat grywać już klubach Buenos Aires. Po ponad 15 latach koncertowania, Pardo dawał koncerty niemal na całym świecie: w Południowej Afryce, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Łotwie, Armenii, Brazylii, Armenii czy nawet w Indiach i Kongo.

Już w wieku 20 lat był członkiem zespołu Albert King Tribute Band, a od 2008 roku założył własny zespół The Mojo Workers, który był jednym z ważniejszych zespołów bluesowych w Buenos Aires. Od ponad 8 lat mieszka w Hiszpanii, w Madrycie, nie tylko rozwijając swój solowy projekt, ale także będąc nauczycielem – jest jednym z założycieli Madrid Blues School.

W 2017 roku wydał dziewiąty album pt. „Ruccula for Dracula”, na którym oprócz bluesa eksploruje inne, najbardziej znane gatunki amerykańskiej muzyki, takie jak soul, rock czy ragtime. Muzyka, którą zaprezentuje José Luis Pardo podczas majówkowego koncertu to połączenie dominującej bluesowej gitary i uwodzącego wokalu w towarzystwie żywiołowego zespołu.

 

Natalia Kukulska – 5 maja 2018, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Podczas toruńskiej Majówki czeka nas także występ, piosenkarki, kompozytorki i producentki muzycznej, Natalii Kukulskiej. Artystka zaprezentuje nie tylko swoje najbardziej znane hity, ale także piosenki z najnowszego albumu „Halo tu Ziemia”, wydanego w 2017 r.

Natalia Kukulska zadebiutowała w 1986 r. albumem Natalia, który skierowany był przede wszystkim do dzieci – to właśnie tam zamieszczony był singiel, który szybko osiągnął dużą popularność – „Puszek-okruszek”. Później, po płytach „Bajki Natalki” (1987) czy „Najpiękniejsze kolędy” (1991) w wieku nastoletnim wydała album „Światło”, który szybko uzyskał status złotej płyty.

Do 2015 artystka nagrała jeszcze 7 albumów studyjnych, z czego trzy uzyskały status złotej, a jeden status platynowej płyty. W latach 1997, 2001 i 2008 uzyskała nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka.

 

Wojciech Gąssowski – 6 maja 2018, g. 18:00, Rynek Staromiejski

Wojciecha Gąssowskiego przedstawiać nie trzeba — to ikona polskiej muzyki. Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor największą popularność zyskał w latach 80. przebojem „Gdzie się podziały tamte prywatki”. W latach 70. królowała piosenka w jego wykonaniu pt. „Przygoda bez miłości”, a w latach 60.  „Zielone wzgórza nad Soliną”.

Wokalista współpracował z wieloma polskimi zespołami, takimi jak Czerwono-Czarni, Chochoły, Tajfuny, Polanie, Grupa ABC czy Test. Wykonywał też piosenki do takich seriali jak „Wojna domowa” czy „M jak Miłość”.

Koncert Wojciecha Gąssowskiego 6 maja o godz. 18:00 na Rynku Staromiejskim zakończy toruńską Majówkę.

 

Wstęp na te koncerty na Rynku Staromiejskim będzie bezpłatny.

 

Więcej informacji o wydarzeniach podczas Majówki na: https://www.tak.torun.pl/a/608

Pełen program toruńskiej Majówki na: www.torun.pl/majowka2018

 

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+