Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Zgłoszenia z całego świata na 10. Bella Skyway Festival

Środa, 4 kwietnia 2018 r.

Ponad 90 zgłoszonych instalacji i artyści z 14 krajów, w tym zgłoszenia z tak odległych miejsc jak Australia, Tajlandia czy Japonia – tak prezentuje się bilans zakończonego z niemałym sukcesem naboru projektów na 10., jubileuszową, edycję Bella Skyway Festival, która odbędzie się w dniach 21–26 sierpnia 2018 roku.

W tym roku open call dla artystów, którzy chcieli zaprezentować swoje prace na festiwalu zakończył się 26 marca. W ramach konkursu napłynęło dokładnie 92 propozycje – prym wiodły głównie te z Polski, choć wiele zgłoszeń pojawiło się z takich krajów jak Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, a i wpłynęły propozycje z tak odległych miejsc jak Australia, Japonia i Tajlandia. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu Bella Skyway Festival, nie tylko w Europie, ale i zagranicą.

Wielu prezentowanych na Bella Skyway Festival artystów, coraz częściej gości na innych tego typu wydarzeniach. Ostatnio na iLight Marina Bay swoją pracę pokazała Magda Radziszewska. Tym bardziej cieszy nas, że artyści wykazują ogromne zainteresowanie festiwalem, a na Bella Skyway Festival zgłoszenia spływają nie tylko z Polski, ale również z takich odległych krajów jak Australia, Japonia i Tajlandia. – mówi Krystian Kubjaczyk, Dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Imponujący jest także poziom merytoryczny zgłoszonych instalacji i mappingów 3D. Wśród nadesłanych propozycji pojawiły się między innymi sześciometrowy świecący węzeł, kilkunastometrowa symulacja zorzy, propozycja utworzenia wioski duszków, interaktywne świetlne graffiti, intrygujący mapping na drzewie, kilkumetrowe latarki w stylu vintage czy… wirtualna gra miejska w oparciu o aplikację mobilną.

Wszystkie projekty jeśli chodzi o pomysłowość i jakość wykonania są naprawdę imponujące, ale musimy pamiętać o motywie przewodnim. Tegoroczny Bella Skyway Festival skupiać się będzie na zagadnieniu energii – zarówno tej fizycznej, jak i witalnej. Nadesłane propozycje niejednokrotnie zaskakują różnorodnością i oryginalnymi interpretacjami hasła „energia”. Patrząc na zgłoszenia, z całą pewnością można stwierdzić, ze tegoroczna edycja festiwalu będzie bardzo pozytywna i energetyczna. – tłumaczy Marta Kęsy, koordynatorka projektu.

Wszystkie projekty są imponujące, jednak dopiero niebawem oficjalnie będzie wiadomo, które z 92 propozycji trafią do programu tegorocznej, jubileuszowej, edycji Bella Skyway Festival.

Więcej informacji na stronie: http://www.bellaskyway.pl/pl/

* * *

10. Bella Skyway Festival odbędzie się w Toruniu, w dniach 21–26 sierpnia 2018 roku.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+