Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Shakin’ Stevens zatrzęsie Areną Toruń!

Środa, 28 lutego 2018 r.

Legenda brytyjskiej muzyki – Shakin’ Stevens – już niedługo zawita do Torunia, aby zagrać koncert na jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Europie – Arenie Toruń. Nieśmiertelne hity, piosenki z nowej płyty, a może coś zupełnie innego – warto sprawdzić, co czeka gości już 17 marca na jedynym koncercie artysty w tym roku w Polsce!

Dzień po Drugim Festiwalu Wspomnień, na którym wystąpi plejada gwiazd polskiej muzyki – Bohdan Łazuka, Romuald Lipko z zespołem, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk – w Toruniu zawita Shakin’ Stevens, który, pierwszy raz od 2014 roku, zagra koncert w Polsce. Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

Shakin’ Stevens zagra razem z dziewięcioosobowym zespołem – oprócz hitów, pojawią się piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times”. Jak sam artysta obiecuje, nie zabraknie też niespodzianek – tłumaczy Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Na Arenie Toruń możemy zatem spodziewać się niezwykłej mieszanki klasycznego rocka, Americany, gospelu, country czy bluesa – która jest efektem pracy Shakin’ Stevensa nad jego najnowszą płytą. Pojawią się najpewniej także nieśmiertelne hity w nowych ekscytujących aranżacjach.

Shakin’ Stevens, znany także jako Shaky, urodzony w Cardiff w Południowej Walii, swój pierwszy zespół założył już w wieku 15 lat! Nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła i po wielu latach koncertów w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się sprzedającym platyny międzynarodowym artystą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady.”

Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych najbardziej wnikliwych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville.

Album Shaky’iego „Now Listen” został uznany za wyraźny postęp w muzyce Stevensa – zawierał nowe piosenki, których współautorem wielu był Stevens, i łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.

„Echoes Of Our Times”, przyjęty z uznaniem, jego dwunasty i ostatni album – obejmuje blues, roots, Americanę i klasyczny rock – wyraźnie wskazując na Shakin’ Stevensa jako artystę, autora tekstów i anegdociarza: wytrwałego Artystę, który teraz powrócił do korzeni swojej muzyki.

 

Koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times

17.03.2018, g. 19:00, Arena Toruń

  • 70 zł – Trybuny,
  • 100 zł – Płyta,
  • 200 zł – VIP,

Sprzedaż biletów: Dostępne na: bilety24.pl (link) oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00–19:00.

Więcej informacji na stronie: https://www.tak.torun.pl/17marca/

* * *

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+