Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Poznaj gwiazdy Drugiego Festiwalu Wspomnień!

Poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Pierwszy Festiwal Wspomnień w Toruniu porwał zgromadzoną w CKK Jordanki publiczność w muzyczną podróż do lat 60. i 70. Tegoroczna, druga odsłona Festiwalu Wspomnień zapowiada się niemniej imponująco! Hity polskiej muzyki rozrywkowej, nieznane anegdoty i opowieści pełne humoru – tych elementów z pewnością nie zabraknie na Sali Koncertowej w Jordankach 16 marca!

Już w piątek 16 marca w CKK Jordanki wystąpią wyśmienite gwiazdy polskiej muzyki z kompilacją swoich największych przebojów. Następnie artyści zostają zaproszeni do rozmowy w konwencji scenicznego talk-show, podczas której nie zabraknie opowieści ze studiów nagraniowych, tras koncertowych, czy rzadko opowiadanych wcześniej historii. W rolę prowadzącej wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Wiązanki największych hitów, przeplatane z rozmowami w lekkim, humorystycznym tonie – ta konwencja doskonale sprawdziła się na Pierwszym Festiwalu Wspomnień. Ten rok zapowiada się równie ciekawie – prowadzącą będzie ikona dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska. Przypomnijmy, że to ona przez wiele lat prowadziła Wideotekę Dorosłego Człowieka, w której to właśnie muzyka przeplatała się z wywiadami – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Maria Szabłowska znana jest jednak nie tylko z ekranów telewizyjnych, ale przede wszystkim z radia. Po raz pierwszy pojawiła się na antenie Polskiego Radia w Rozgłośni Harcerskiej, gdzie jako gość opowiadała o wybranym przez siebie kierunku studiów. Szybko jednak, bo w 1970 roku, związała się zawodowo z Polskim Radiem, gdzie współpracowała ze Studiem Rytm i Popołudniem z młodością. Od 1973 roku pracowała w redakcji Muzyki i aktualności a w późniejszych latach z redakcją muzyczną Programu I, w którym prowadziła wiele popularnych audycji: Magazyn Muzyczny Rytm oraz Muzyka Nocą, później zaś Muzyczna Jedynka i Leniwa Niedziela.

 

Drugi Festiwal Wspomnień

16.03.2018, g. 18:00, CKK Jordanki

  • Bilety: 60 zł

Sprzedaż biletów: Dostępne na: bilety24.pl (link) oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00–19:00.

Więcej informacji na stronie: http://festiwalwspomnien.eu/

Możliwe jest także zakupienie karnetu na Drugi Festiwal Wspomnień i koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times. Karnety w cenie 120 lub 150 zł na oba wydarzenia dostępne w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

 

Podczas Drugiego Festiwalu Wspomnień

czeka nas:

Recital Bohdana Łazuki

Bohdan Łazuka to osobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów. Oprócz licznych serialowych kreacji, szerszej publiczności znany jest z ról komediowych w filmach takich jak: „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana” oraz „Nie ma róży bez ognia”. Bohdan Łazuka jest także autorem wielu hitów takich jak „Bohdan Trzymaj Się”, „Przeklnę Cię”, „Kiedy Znów Zakwitną Białe Łzy” czy „Umówiłem Się Z Nią Na Dziewiątą”. W 2017 r. wydał też kolejną, piątą płytę, pt. Nocny Bohdan – Duety.

Możemy spodziewać się, że podczas Festiwalu Wspomnień najpewniej usłyszymy nie tylko najbardziej znane utwory z repertuaru artysty, ale także nowe piosenki. Z całą pewnością nie zabraknie też niezwykłych anegdot z planów filmowych czy z czasów występów kabaretowych.

Występ Romuald Lipko Band

Romuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

Romuald Lipko Band to projekt, który jest podsumowaniem pracy artystycznej założyciela. Spodziewać się możemy, że w wykonaniu zespołu i zaproszonych gości usłyszymy piosenki, które stały się niekwestionowanymi standardami muzyki rozrywkowej. Nie zabraknie hitów Budki Suflera czy właśnie przebojów Izabeli Trojanowskiej. Romuald Lipko współpracuje także coraz częściej z młodymi zdolnymi wokalistami – czego efektem jest chociażby piosenka „Kochaj Mnie” nagrana razem z Grzegorzem Wilkiem.

 Romuald Lipko wystąpi wraz z następującymi gośćmi:

 Izabela Trojanowska

Polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald Lipko, który pisał dla niej piosenki. W tamtym czasie powstały największe przeboje Izabeli Trojanowskiej: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, Tydzień łez”, Jestem twoim grzechem” czy „Sobie na złość”.

 Felicjan Andrzejczak

Piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”.

 Grzegorz Wilk

Wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”, a w 2002 roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.

 

 Koncert Shakin Stevens: Echoes Of Our Times

Dzień po Festiwalu Wspomnień w Arenie Toruń wystąpi legenda brytyjskiej muzyki, Shakin’ Stevens. To będzie jedyny występ tego artysty w Polsce i pierwszy od 2014 roku!

Shakiemu towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół, z którym wykona nowe ekscytujące aranżacje jego wybranych hitów, wraz z piosenkami ze wszystkich gatunków muzycznych, w których nagrywał – włączając w to piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times” – mieszającego klasyczny rock, Americanę, gospel, country i blues. Dodatkowo, jak zawsze w przypadku Shaky’iego, będą także niespodzianki!

Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

Więcej informacji o Drugim Festiwalu Wspomnień na: http://festiwalwspomnien.eu/, natomiast o koncercie Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times na: https://www.tak.torun.pl/17marca/

 ***

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Wydarzenia pod patronatem Programu I Polskiego Radia.

Wydarzenia wspiera także STOART, największa polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami do artystycznych wykonań utworów muzycznych i słowno-muzycznych.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+