Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Shakin’ Stevens w Toruniu i Festiwal Wspomnień - bilety już dostępne!

Środa, 7 lutego 2018 r.

Koncert legendy brytyjskiej muzyki – Shakin’ Stevensa, a także Drugi Festiwal Wspomnień – z udziałem Bohdana Łazuki, Romualda Lipko, Izabeli Trojanowskiej, Felicjana Andrzejczaka i Grzegorza Wilka – wypełniony rockandrollowymi przebojami, które znają wszyscy melomani, w niezwykłej konwencji scenicznego talk-show prowadzonego przez Marię Szabłowską, ikonę dziennikarstwa muzycznego. Z całą pewnością, na dwa dni, 16 i 17 marca 2018 roku, Toruń zamieni się w stolicę rockandrollowej muzyki. Dziś ruszyła sprzedaż biletów na bilety24.pl, a od przyszłego tygodnia bilety będą dostępne w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3).

Kilka dni przed kalendarzową wiosną, Toruń znów obudzi się do życia za sprawą dwóch niezwykłych, muzycznych wydarzeń, które zagoszczą w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki oraz Arenie Toruń. Drugi Festiwal Wspomnień ponownie zaprosi wszystkich melomanów w muzyczną podróż, a Shakin’ Stevens oprócz hitów zaprezentuje utwory z nowej płyty.

Już 16 marca, wyśmienite gwiazdy polskiej muzyki rockowej wystąpią z wiązanką swoich przebojów, po czym zostaną zaproszone do rozmowy utrzymanej w konwencji scenicznego talk-show. Podobnie jak rok temu, nie zabraknie muzycznych wspomnień z lat 60. i 70. czy ciekawych i nieopowiadanych wcześniej historii. W rolę prowadzącej wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna, prowadząca (w duecie z Krzysztofem Szewczykiem) Wideotekę Dorosłego Człowieka.

Dzień później, 17 marca, wystąpi legenda brytyjskiej muzyki, Shakin’ Stevens z najnowszą płytą. Czeka nas zatem energetyczna mieszanka bluesa, Americany i klasycznego rocka. Co najważniejsze, nie zabraknie największych hitów, a także, jak obiecuje sam artysta, kilku niespodzianek! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

Bilety na Drugi Festiwal Wspomnień:

Bilety w cenie 60 zł na Festiwal Wspomnień są dostępne w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3).

  • Festiwal Wspomnień (Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band i goście: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk)

Bilety na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times:

Bilety w cenie 70 zł – trybuny, 100 zł – płyta, 200 zł bilet VIP (w tym: poczęstunek, open bar, bezpłatny parking) na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

Dostępna jest także możliwość wykupienia własnej loży na czas koncertu (dostępnej także na godzinę przed i po koncercie) w cenie 1000 zł

Karnety na oba wydarzenia:

  • Karnety w cenie 120 i 150 zł na oba wydarzenia dostępne w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.

Festiwal Wspomnień: Łazuka, Lipko i goście

(16 marca, g. 18:00, CKK Jordanki)

W tym roku Festiwal Wspomnień poprowadzi ikona polskiego dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska. W 1970 roku ukończyła studia z zakresu arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim, a rok później studium dziennikarskie na tym samym uniwersytecie. Po raz pierwszy pojawiła się na antenie Polskiego Radia w Rozgłośni Harcerskiej, gdzie jako gość opowiadała o wybranym przez siebie kierunku studiów. Szybko jednak, bo w 1970 roku, związała się zawodowo z Polskim Radiem, gdzie współpracowała ze Studiem Rytm i Popołudniem z młodością. Od 1973 roku pracowała w redakcji Muzyki i aktualności a w późniejszych latach z redakcją muzyczną Programu I, w którym prowadziła wiele popularnych audycji: Magazyn Muzyczny Rytm oraz Muzyka Nocą, później zaś Muzyczna Jedynka i Leniwa Niedziela. W telewizji polskiej zadebiutowała pod koniec lat 70. jako prezenterka młodzieżowej Siódemki i wakacyjnego Studia Lato. W późniejszych latach prowadziła także program Stare, nowe i najnowsze, poranny program Kawa czy Hebrata (w duecie z Jackiem Żakowskim), a także Wideotekę dorosłego człowieka wraz z Krzysztofem Szewczykiem. Pod opieką Marii Szabłowskiej na scenie CKK Jordanki wystąpią:

Bohdan Łazuka – osobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów. Od ponad 50 lat związany z warszawskimi teatrami. Bohdan Łazuka oprócz licznych serialowych kreacji, szerszej publiczności znany jest z ról komediowych w filmach takich jak: „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana” oraz „Nie ma róży bez ognia”.

Romuald Lipko Band – Romuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar (Nic nie może wiecznie trwać, Do żony wróć, Układ z życiem), Maryli Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko), Ireny Jarockiej (To za mało, Nie odchodź jeszcze, Lato dzikich róż), Zdzisławy Sosnickiej (Aleja gwiazd, W kolorze krwi, Serce pali się raz, Powiedz mi panie, Będzie co ma być) czy Izabeli Trojanowskiej (CDN, Mniejsze zło, Gramatyka miłości, Zakochajmy się jak dzieci). Jego największym sukcesem komercyjnym okazała się płyta „Nic nie boli, tak jak życie”, wydana w 1997 roku, która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie! Jako niebagatelny sukces można też odnotować występ w nowojorskiej Carnegie Hall i sesja nagraniowa w Village Studio w Los Angeles pod okiem Grega Phillinganesa.

Romuald Lipko wystąpi razem ze swoim nowym zespołem, a także następującymi gośćmi:

Izabela Trojanowska – polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald, który pisał dla niej piosenki. W tamtym czasie powstały największe przeboje Izabeli Trojanowskiej: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, Tydzień łez”, Jestem twoim grzechem” czy „Sobie na złość”. Nagrała łącznie siedem płyt: „Iza” (1981), „Układy” (1982), „Izabela Trojanowska” (1991), „Pożegnalny cyrk” (1993), „ Chcąc inaczej” (1996), „Życia zawsze malo” (2011) i „Na skos” (2016). Występowała także licznie w filmach i serialach, m.in. „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „Blisko, coraz bliżej”, „Szkoda twoich łez” czy „Klan”.

Felicjan Andrzejczak – piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”. W 1978 roku nagrał przebój „Peron łez”, dzięki któremu zagościł na Koncercie Premier na Festiwalu w Opolu. Ponownie, na krótko, wrócił do Budki Suflera, nagrywając wraz z Krzysztofem Cugowskim i Urszulą utwór „Piosenka po rewolucji. Nagrał też płyty „Świat miłować” (1997) z balladą „Jak jeździec donikąd”, „Na prowincji” (2006), „Biegnę jak maratończyk” (2009), a także „Czas przypływu” (2015).

Grzegorz Wilk — wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”, a w 2002 roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. W latach 2004-2008 występował we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol, a w latach 2006-2008 jako wokalista i parodysta w programie „Szymon Majewski Show”. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.

 

Koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times

(17 marca, g. 19:00, Arena Toruń)

Dzień po Festiwalu Wspomnień wystąpi gwiazda brytyjskiej muzyki Shakin’ Stevens, który wraca do Polski po raz pierwszy od 2014 roku, aby zagrać koncert w Arenie Toruń. Będzie to jedyny występ tego artysty w tym roku w Polsce! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

Shaky’iemu towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół, z którym wykona nowe ekscytujące aranżacje jego wybranych hitów, wraz z piosenkami ze wszystkich gatunków muzycznych, w których nagrywał – włączając w to nowe piosenki z jego ostatniego albumu „Echoes Of Our Times” – mieszającego klasyczny rock, Americanę, gospel, country i blues. Dodatkowo, jak zawsze w przypadku Shaky’iego, oczekiwać można niespodzianek!

Urodzony w Cardiff w Południowej Walii, Shakin’ Stevens, wokalista i autor tekstów, znany także jako Shaky, założył swój pierwszy zespół w wieku 15 lat i nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła. Po wielu latach, występując w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się najlepiej sprzedającym się artystą dekady, jednocześnie stając się unikalną, sprzedającą platyny, międzynarodową gwiazdą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady.”

Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych najbardziej wnikliwych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville.

Album Shaky’iego „Now Listen” został uznany za wyraźny postęp w jego muzyce – zawierał nowe piosenki, których współautorem wielu był Stevens, i łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.

„Echoes Of Our Times”, przyjęty z uznaniem, jego dwunasty i ostatni album – obejmuje blues, roots, Americanę i klasyczny rock – wyraźnie wskazując na Shakin’ Stevensa jako artystę, autora tekstów i anegdociarza: wytrwałego artystę, który teraz powrócił do korzeni swojej muzyki.

* * *

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Wydarzenia pod patronatem Programu I Polskiego Radia.

Wydarzenia wspiera także STOART, największa polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami do artystycznych wykonań utworów muzycznych i słowno-muzycznych.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+