Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Toruński Sylwester w rytmie lat 60. i 70.!

Piątek, 22 grudnia 2017 r.

Mocne bigbitowe brzmienia w wykonaniu Ani Rusowicz, energetyczne tancerki, a także wiecznie żywe i niezapomniane hity zespołów ABBA i Boney M. – w tym roku Sylwester Miejski w Toruniu to muzyczny wehikuł czasu, który przeniesie zgromadzoną na Rynku Staromiejskim publiczność wprost do lat 60. i 70. Będzie energetycznie i gorąco!

Kulturalny kalendarz starego roku zakończy już tradycyjnie plenerowy Sylwester na Rynku Staromiejskim, który rozpocznie się o 22:30. W tym roku mieszkańcy Torunia, dzięki zaproszonym wykonawcom, udadzą się w muzyczną podróż do lat 60. i 70. Sylwester rozpocznie się występem Ani Rusowicz, zwyciężczyni 4 Fryderyków, wokalistki, która doskonale odnajduje się w bigbitowych brzmieniach. Artystka rozgrzeje publiczność utworami silnie czerpiącymi z korzeni rock and rolla, choć nie zabraknie i bardziej klasycznych blues-rockowych brzmień.

fot. Paweł Bąbała

Zaraz po występie Ani Rusowicz, od 23:15, sylwestrowy klimat z pewnością utrzyma grupa ABBA Tribute Band, która porwie mieszkańców Torunia do tańca, dzięki niezapomnianym przebojom szwedzkich ikon popu. Na toruńskiej Starówce rozbrzmią hity z nieśmiertelnych płyt „Waterloo”, „Arrival” czy „Super Trouper”.

Grupę ABBA zna niemal każdy, niezależnie od wieku. Będzie to doskonała okazja, żeby razem z zespołem wykonującym piosenki szwedzkiej ikon, zaśpiewać takie nieśmiertelne hity jak „Take A Chance On Me”, „Waterloo” czy „Dancing Queen”. Pomimo mroźnej aury takie przeboje na pewno podgrzeją atmosferę. – tłumaczy Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

O północy nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia i barwnych fajerwerków na toruńskim niebie. Bezpośrednio po symbolicznym przywitaniu Nowego Roku, taneczny nastrój na Rynku Staromiejskim utrzyma Boney M. Tribute Band. Zgromadzona publiczność usłyszy charakterystyczne przeboje, takie jak „Daddy Cool”, „Rasputin” czy „Rivers of Babylon”. Z muzyką gwiazd disco będziemy bawić się do 1:00, czyli do zakończenia miejskiego sylwestra.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w Sylwestrze Miejskim przypominamy, iż jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Dbamy zatem nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo — wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu. – dodaje Przemysław Draheim.

Ponadto przypominamy, że w dniu 31 grudnia 2017 roku od godziny 18:00 do godziny 4:00 1 stycznia 2018 roku przejazd środkami komunikacji miejskiej jest bezpłatny.

 

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

 

***

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z bezpieczeństwem podczas pokazu fajerwerków, który odbędzie się na placu Rapackiego w ramach Sylwestra Miejskiego, w dniu 31 grudnia 2017 r. od godziny 08.00 zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju:

  • na ulicy Fosa Staromiejska na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska 2–4 (wysokość Łuku Cezara) do ulicy Kopernika oraz
  • na ulicy Kopernika na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska do alei Jana Pawła II.

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2017 roku zamknięty zostanie postój taksówek na ulicy Kopernika, w godzinach 23:45–00:15.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+