Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Wigilia Miejska i tradycyjne Kolędowanie przy Szopce Bożonarodzeniowej

Środa, 20 grudnia 2017 r.

Wspólne kolędowanie, tradycyjny wigilijny poczęstunek, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz występy Ryszarda Pietraszyńskiego czy też Młodzieżowego Teatru Muzycznego „Mała Rewia” – tegoroczna Wigilia Miejska, która odbędzie się 22 grudnia o godz. 16:00 na Rynku Nowomiejskim zapowiada się niezwykle atrakcyjnie!

W tym roku, wigilijne spotkanie Prezydenta Miasta Torunia z mieszkańcami rozpocznie się o godzinie 16:00 uroczystym powitaniem wszystkich zgromadzonych uczestników na Rynku Nowomiejskim. Po oficjalnym rozpoczęciu, zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu Ryszarda Pietraszyńskiego wraz z zespołem. Po wspólnym kolędowaniu, na scenie zaprezentuje się Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Mała Rewia”. Dodatkowo świąteczne animacje dla dzieci poprowadzą aktorzy teatru Afisz. O godzinie 17:30 rozpoczną się konkursy, przeznaczone nie tylko dla najmłodszych, w których wygrać będzie można między innymi choinki przekazane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych. Nie zabraknie świątecznych życzeń Prezydenta Miasta Torunia i Biskupa Toruńskiego oraz tradycyjnego poczęstunku, na którym wszyscy przybyli skosztują polskich potraw wigilijnych. Ponadto wśród zgromadzonych na Rynku Nowomiejskim, przechadzać się będą postaci Renifera, Bałwana i Mikołaja, z którymi będzie można wykonać pamiątkową fotografię. Spotkanie wigilijne zakończy się o godzinie 18:00 serdecznymi życzeniami świątecznymi oraz przekazaniem informacji na temat pozostałych wydarzeń świąteczno-noworocznych przygotowanych dla mieszkańców Torunia.

Spotkania wigilijne dla mieszkańców odbywają się corocznie bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia od 2009 roku. W tym roku również tradycyjnie podzielimy się opłatkiem, pojawi się święty Mikołaj z upominkami oraz wigilijny poczęstunek, m.in. barszcz i pierogi — zapowiada Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Wigilia Miejska zainauguruje coroczny cykl „Kolędowania przy szopce”, który potrwa do 5 stycznia 2018 roku. Tradycyjnie już, jest to zachęta nie tylko do słuchania, ale także do wspólnego wykonywania znanych wszystkim kolęd. Pieśni wykonywanych na żywo będzie można posłuchać w Szopce Bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim, zgodnie z przygotowanym programem. W innych godzinach szopce będą towarzyszyć kolędy emitowane z głośników.

Program tegorocznego „Kolędowania przy szopce” prezentuje się następująco:

 • 23.12. (sobota), godz.16:00

Zespół „Iskierki” z MDK,

 • 25.12. (poniedziałek), godz.16:00

Monika Trawicka – laureatka plebiscytu „Scena jest Wasza”,

 • 26.12. (wtorek), godz.16:00

Zespół wokalno-muzyczny „Podgórski Walczyk”,

 • 27.12. (środa), godz.16:00

Zespół „Iskierki” z MDK,

 • 28.12. (czwartek), godz.16:00

Zespół „Iskierki” z MDK,

 • 29.12. (piątek), godz.16:00

Zespoły: „Wesołe Nutki”, „Senza”, „Fiku Miku” z MDK,

 • 30.12. (sobota), godz.16:00

„Perpetuo Soccorso” (chór z parafii św. Józefa),

 • 02.01. (wtorek), godz.16:00

Chór Nauczycielski „Con Anima”,

 • 03.01. (środa), godz.16:00

Monika Trawicka – laureatka plebiscytu „Scena jest Wasza”,

 • 04.01. (czwartek), godz.16:00

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej,

 • 05.01. (piątek), godz.16:00

Zespoły: „Psotki i Smieszki”, „Let’s Sing”, „eRzetWu”.

***

Organizatorem Wigilii Miejskiej, na zlecenie Gminy Miasta Toruń, jest Hufiec ZHP Toruń Chorągiew Kujawsko-Pomorska we współpracy z Biurem Toruńskiego Centrum Miasta oraz Toruńską Agendą Kulturalną.

Sponsorzy wydarzenia:
Thyssenkrupp Materials Poland S.A.
Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Bud-Tech Sp. z o.o.
Brunpol
Nord Partner
Polo Market
Księgarnia Tak Czytam

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+