Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Ostatnie dni naboru do projektu „Rezydencje Artystyczne 2018”

Czwartek, 14 grudnia 2017 r.

To już ostatnie dni naboru do projektu „Rezydencje Artystyczne”, w ramach którego zagraniczni twórcy po raz kolejny otrzymają możliwość realizacji własnego projektu artystycznego w Toruniu. Zakończenie naboru do projektu, realizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną na rok 2018, kończy się już 15 grudnia 2017 roku.

Rezydencje Artystyczne to program skierowany do profesjonalnych artystów spoza Polski, chcących zrealizować projekt artystyczno – kulturalny w Toruniu. Inicjatywa ma na celu stworzenie inspirujących warunków pracy, które umożliwią realizacje wyjątkowych dzieł sztuki, literatury, muzyki oraz tańca. Program ma również umożliwić artystom zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności.

Naszą ofertę kierujemy do malarzy, grafików, rzeźbiarzy, performerów, tancerzy, muzyków, pisarzy, poetów i tłumaczy. Artyści będą wybierani na podstawie aplikacji złożonych za pośrednictwem elektronicznego systemu rejestracji – informuje Przemysław Draheim, kierownik Działu Promocji i Marketingu Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Artyści zostaną wybrani przez Dyrektora Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Ilość przyznanych miejsc oraz wybór dziedzin sztuki, w których zostaną wyłonieni rezydenci, będzie zależała od poziomu artystycznego i merytorycznego nadesłanych propozycji.

W wyniku pierwszego naboru w roku 2014 roku, beneficjentką programu została norweska artystka Hanne Haukom. Artystka jest ceramikiem i malarką, ponadto należy do Stowarzyszenia Norweskich Artystów oraz międzynarodowej organizacji WAG (World Art Games). Jej prace brały udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Norwegii, Danii, Turcji, Chorwacji i Wielkiej Brytanii.

W ramach Rezydencji Artystycznych wystawę Anthropologist Translated realizował w 2016 roku również czeski artysta Petr Dub. Jego prace obejmują szerokie spektrum problemów współczesnego świata: ideologii, kapitału, pamięci, globalności i lokalności. Prezentowane w Wozowni prace, odnosiły się do podróży, także na innej, bardziej metaforycznej płaszczyźnie. Nietypowe doświadczenie było możliwe dzięki wsparciu organizacyjnemu.

W ramach projektu Toruńska Agenda Kulturalna zapewni zagranicznym twórcom zakwaterowanie i wyżywienie, pokryje koszty podróży do kwoty 500 zł oraz wesprze organizacyjnie i promocyjnie realizację pokazu lub wernisażu, który odbędzie się po zakończeniu projektu – tłumaczy Ewa Hoffmann, koordynator projektu.

Wnioski należy składać wyłącznie za pomocą systemu informatycznego. Do wniosku artyści powinni dołączyć: opis projektu, który chcieliby zrealizować podczas rezydencji, artystyczne CV, portfolio, referencje, list motywacyjny, a także odnośnik do swojej strony internetowej.

Regulamin, kartę zgłoszeniową oraz więcej informacji na temat programu można znaleźć w serwisie tak.torun.pl/rezydencje.

 

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+