Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Toruń i Bella Skyway Festival w National Geographic

Poniedziałek, 30 października 2017 r.

Od 25 października na kanałach National Geographic i Nat Geo People można obejrzeć spoty pokazujące piękno Torunia.

Minutowe spoty, których można zobaczyć najpiękniejsze miejsca i wydarzenia w naszym mieście pojawiać się będą w kanałach telewizyjnych National Geographic i Nat Geo People od 25 października do 10 listopada 2017 roku w godzinach popołudniowych i wieczornych.

— Zapraszamy do Torunia – miasta, które porusza… - słyszymy z ekranów telewizora. W spocie przypomniane jest, że starówka toruńska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a nocna panorama miasta uznana za jeden z siedmiu cudów Polski. Przywołany jest też Bella Skyway Festival – jeden z najbardziej magicznych festiwali światła w Europie. Przypomnijmy, że w tym roku National Geographic był po raz drugi patronem medialnym tej imprezy. Najpiękniejsze instalacje tegorocznego festiwalu pojawiają się na ekranach, podobnie jak i toruńska starówka, będąca wizytówką miasta.

W spocie wykorzystane zostały zdjęcia toruńskiego fotografa Daniela Pacha oraz Adama Brzozy, fotografa „National Geographic”, który swoje zdjęcia wykonał podczas tegorocznego festiwalu Bella Skyway.

To pierwszy z filmowych newsów dotyczących Bella Skyway Festival, jakie powinny zainteresować bywalców festiwalu tej jesieni. Niedługo premiera filmu podsumowującego tegoroczną, 9. edycję wydarzenia! 

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, Toyota Bednarscy,
Nowa Elektrociepłownia Gazowa w Toruniu, Color SC oraz Specjal.
Głównym partnerem naukowym festiwalu jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonegopartnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+