Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Fotorelacja z 9. Bella Skyway Festival w Toruniu

Środa, 6 września 2017 r.

9. edycję Bella Skyway Festival w Toruniu można opisać dwoma słowami – ogromny sukces. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 380 tysięcy osób, czyli o 30 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Fotorelacja z tego wspaniałego wydarzenia kulturalnego jest już dostępna!

Bella Skyway Festival w Toruniu jest rajem dla fotografów – zarówno profesjonalnych jak i amatorów. W tym roku, jako że tematem przewodnim festiwalu był „Płynny Wszechświat”, niezwykłe połączenie wody i światła gwarantowało wyjątkowe ujęcia.  Dużym zainteresowaniem ze strony fotografów cieszyły się m. in. instalacja „Renaissance Palace” na ulicy Szerokiej oraz „They Were Here” w ruinach Zamku Krzyżackiego. Sukcesywnie, od pierwszego dnia festiwalu, w internecie, a szczególnie w mediach społecznościowych, pojawiały się  fotografie instalacji z różnych perspektyw.

Warto pamiętać, że fotografowanie ma jedną istotną funkcję – zatrzymywanie chwili. Podczas kiedy instalacje nieruchomo pozowały do zdjęć, w każdej sekundzie można było uchwycić zachwyt uczestników — od szczerego uśmiechu na twarzach najmłodszych po uznanie w oczach najstarszych. Każda z projekcji lub instalacji stwarzała okazję do  sfotografowania całej gamy emocji.

Oficjalna fotorelacja z 9. Bella Skyway Festival w Toruniu:

Autor zdjęć: Adrian Chmielewski / k35photo

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+