Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

O Bella Skyway Festival głośno za granicą

Piątek, 25 sierpnia 2017 r.

Tytus Żmijewski/EPA

Bella Skyway Festival odbywający się w Toruniu to wielkie wydarzenie o którym piszą nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. Zabieramy Was więc w festiwalową podróż do dalekich krajów! Co łączy toruński festiwal światła i Wielką Brytanię, Chiny czy Tajlandię?

Zapowiedzi i relacje z trwającego w Toruniu Międzynarodowego Festiwalu Światła Bella Skyway Festival podają nie tylko lokalne, regionalne i ogólnopolskie media. Zdjęcia świetlnych instalacji przygotowanych przez artystów światła publikują także światowe serwisy:

Wielka Brytania — The Guardian 

 Tajlandia — Bangkok Post

Chiny – Xinhuanet, Global Times, CQnews

Hiszpania — El Pais

Grecja — Naftemporiki

 Irlandia — The Irish Times

 Zdjęcia z toruńskiego festiwalu można zobaczyć również na stronach światowych agencji fotograficznych:

Rex Features by Shutterstock

European Pressphoto Agency

*** 

Przekazujemy Wam też wieść z ostatniej chwili! Tylko dziś, w piątek 25 sierpnia, na ulicach Torunia będzie można zdobyć wydanie specjalne naszego patrona medialnego Toronto Magazyn Toruński! Wewnątrz znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące festiwalu — najświeższe newsy, opisy instalacji, organizacja ruchu drogowego, atrakcje dodatkowe i wiele innych! Wydanie specjalne możecie otrzymać bezpłatnie w wielu miejscach w Toruniu. Od godziny 7:30 kolporterzy rozdają je na Placu Rapackiego, Placu Teatralnym, Placu Św. Katarzyny, ulicy Odrodzenia, Żółkiewskiego, Kościuszki, Równinnej, Grudziądzkiej, Kwiatowej, a popołudniu na Starówce. Wydanie będzie też dostępne w blisko 30 punktach kolportażu biernego, m.in. w CH Plaza, CH Atrium Copernicus i Intermarche. Zachęcamy również do pobrania e-wydania na www.toronto-magazyn.pl/e-wydanie.

***

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+