Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Na dobry rock! Sylwester 2011

Wtorek, 13 grudnia 2011 r.

Tegoroczny Sylwester w Toruniu zdominują mocne, rockowe dźwięki. Na scenie ustawionej na Rynku Staromiejskim wystąpią aż trzy zespoły: Burn — nagrodzony statuetką „Nadzieja Roku” w tegorocznym plebiscycie „Toruńskich Gwiazd”, Ścigani — dwukrotni zwycięzcy programu „Hit Generator” i gwiazda wieczoru — zespół Golden Life.

Koncert na Rynku Staromiejskim rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do godziny 1.00 w nocy. Wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne złoży Prezydent Miasta Torunia. Sylwestrową zabawę uświetnią wyjątkowe pokazy fajerwerków. Podczas efektownego pokazu na scenie wykorzystamy złote i srebrne fontanny, błyskające światło i singleszoty, czyli efekty akcentowe — wyjaśnia Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, instytucji organizującej tegoroczną miejską imprezę sylwestrową. Dodatkowo zorganizujemy drugi pokaz na dachu Dworu Artusa, w którym wykorzystamy między innymi wyrzutnie kometowe i rzymskie ognie.

Program tegorocznego Sylwestra wpisuje się w prowadzony przez Toruńską Agendę Kulturalną projekt „Toruń Rockuje”, którego celem jest zwrócenie uwagi mediów i odbiorców kultury na muzyczny boom, jaki obserwujemy w Toruniu. Podczas miejskiego Sylwestra publiczność usłyszy zarówno melodyjnego rocka o mocno przebojowym charakterze w wykonaniu toruńskiego zespołu Burn, który nagrywa właśnie debiutancką płytę, jak i ujmującą mieszankę rocka i soulu charakterystyczną dla zespołu Ścigani — zachęca Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Największą atrakcją wieczoru będzie zespół Golden Life, autorzy takich przebojów, jak „Wszystko to, co mam”, „Dobra dobra dobra” czy „Życie choć piękne tak kruche jest”. Zespół Golden Life znany jest szerokiej publiczności z Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia i wielkich koncertów Inwazji Mocy czy Lata z Radiem. Wiosną ukaże się nowa płyta zespołu, na której znajdą się największe przeboje grupy w nowych, akustycznych aranżacjach. Muzycy zaprosili do współpracy znanych polskich wokalistów. Wydaniu płyty będzie towarzyszyła promocja w ogólnopolskich mediach: radiu i telewizji.

Organizatorami tegorocznego Miejskiego Sylwestra 2011 są Urząd Miasta Torunia i TAK. Wyłącznym partnerem radiowym wydarzenia jest Radio Gra.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+