Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Kolejne propozycje Kulturalnego Lata

Środa, 19 lipca 2017 r.

W czasie Kulturalnego Lata weekend rozpoczyna się już w czwartek! To będzie czas pełen muzyki, teatru, filmu, sportu i tańca. Główną rolę odegrają koncerty. Poniżej wybrane wydarzenia następnych czterech dni!

Jednym z nich będzie koncert Meek, oh Why? w czwartek o godzinie 21:00 na scenie na Wiśle. Meek, oh Why? to pseudonim artystyczny Mikołaja Kubickiego – polskiego rapera, trębacza i absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie.

W piątek mieszkańcy Torunia będą mogli wziąć udział aż w dwóch koncertach.

O godzinie 17:00 na scenie na Wiśle odbędzie się drugi z trzech koncertów w ramach projektu Scena jest Wasza, który ma na celu odnalezienie młodych muzycznych talentów. Tym razem zaprezentuje się zespół Drugstore Crisis, grający muzykę Hardrock, Rock, Modern Metal i Metalcore.

Następnie o godzinie 19:00 w Dworze Artusa koncert pod nazwą „Od Elvisa do Lady Gagi” zagra kwartet Infinito wraz z Marią Mieszczankin.

Dla tych, którzy jednak potrzebować będą w piątek chwili wyciszenia CK Zamek Krzyżacki proponuje o godzinie 21:45 projekcję filmu „Pamiętnik” w ramach Kina Letniego. „Pamiętnik” to wzruszająca historia o wielkiej miłości, napisana przez Nicholasa Sparksa, którą później zekranizował Nick Cassavetes. Główne role grają Rachel McAdams i Ryan Gosling.

Główną atrakcją sobotniego popołudnia będzie już siódmy spektakl w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych – „Johnny’s Stuntshow” niemieckiego teatru Bängditos Theater. Sztuka, jako humorystyczne połączenie elementów akrobatyki ze sztuczkami kaskaderskimi, jest opowieścią o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę-kaskadera i jego kompana. Całe widowisko jest idealną propozycją dla dzieci jak i dorosłych. Odbędzie się ono w sobotę na Rynku Nowomiejskim dwa razy: o 16:00 i 19:00.

Tego samego dnia odbędą się też dwa koncerty.

Pierwszy z nich, o godzinie 20:00 w CK Zamek Krzyżacki, to koncert Teatru Piosenki Francuskiej. W repertuarze znajdą się utwory Édith Piaf, Juliette Gréco i Charles’a Aznavour’a.

Z kolei na scenie na Wiśle o 21:00 zagra Baasch (Bartosz Schmidt) — polski producent, kompozytor i wokalista, reprezentujący styl muzyki alternatywnej, głównie w nurtach indie popu i synth popu.

W niedzielę na scenie na Wiśle o 20:00 zawita zespół Barowe Żywioły, a o 21:00 w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego odbędzie się koncert Wojtka Mazolewskiego Chaos Pełen Idei ft. Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio. Bilety do kupienia tutaj: http://artus.torun.pl/events/wojtek-mazolewski-quintet/.
Pełny harmonogram Kulturalnego Lata dostępny na stronie http://www.kulturalnelato.pl/lipiec/.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

lipiec-logo.png (oryginalna)

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+