Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Przedstawienie musi trwać! – kolejne spektakle Festiwalu Teatrów Ulicznych

Piątek, 30 czerwca 2017 r.

Show must go on! – śpiewał Freddie Mercury. Dlatego czas na przypomnienie o kolejnych atrakcjach Festiwalu Teatrów Ulicznych! Na torunian czeka ogromna dawka kultury i humoru, którą zapewnią artyści z całej Europy, m. in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Finlandii. Już 1 i 2 lipca odbędą się dwa spektakle prezentowane przez aktorów Teatru Szczęście: sztuka „Ale cyrki!” oraz „Klaun w balonie”. Tego nie można przegapić!

To już trzecia edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych, który jest unikatowym wydarzeniem na skalę kraju i skupia twórców teatru ulicznego z całego świata. Zaplanowano łącznie aż 25 spektakli w otwartej przestrzeni publicznej toruńskiej Starówki oraz jej okolicy. Wyjątkowa architektura Torunia spaja się z nowoczesną sztuką teatru na ponad 5 miesięcy. W ofercie Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż przedstawienia adresowane są do różnych pokoleń mieszkańców i turystów oraz służą ukazaniu najnowszych trendów współczesnego teatru ulicznego, opartych na połączeniu muzyki, sztuki światła, akrobacji i nowych sztuk wizualnych.

Wielkimi krokami zbliża się toruńska premiera spektakli „Ale cyrki” oraz „Klaun w balonie” Teatru Szczęście, które odbędą się odpowiednio 1 lipca o godzinie 16:00 i 2 lipca o godzinie 16:00 na Rynku Staromiejskim. Teatr Szczęście to instytucja łącząca teatr z tym, co najlepsze w kabarecie, stand-upie, klaunadzie, improwizacji i w szeroko rozumianym komizmie. Na jego deskach występują najbardziej utytułowani krakowscy komicy.

„Poprzez nasze przedstawienia budujemy i przekazujemy ludziom tzw. szczęście ogólne, czyli takie, którego nie dają pieniądze, którego nie ma się w kartach, gdy ma się w miłości, i którego czasem ma się więcej niż rozumu” – mówi Andrzej Talkowski, dyrektor artystyczny i generalny Teatru Szczęście.

Główną postacią spektaklu „Ale cyrki” jest sympatyczny Klaun Feliks, który opowiada dzieciom swoje historie o podróży po świecie. Podczas tych wojaży poznał iluzjonistę, ćwiczył żonglerkę i muzykował. W programie spektaklu zobaczyć będzie można liczne skecze klauna Feliksa, który zaprasza dzieci do wspólnej zabawy, łącząc pantomimę, taniec, żonglerkę, muzykę i elementy teatralne.

Podczas przedstawienia „Klaun w balonie” Feliks zaprosi dzieci do wspólnej zabawy organizując wielką wyprawę balonem. Po skonstruowaniu helikoptera podejmie próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem.

Pośród toruńskich murów oba przedstawienia będzie można zobaczyć tylko raz, dlatego nie warto się długo zastanawiać, tylko koniecznie pojawić się na toruńskiej Starówce 1 oraz 2 lipca i upajać się kulturą. Wstęp bezpłatny!

Pełny harmonogram Festiwalu Teatrów Ulicznych dostępny jest pod adresem: festiwalteatrowulicznych.pl

Sponsorem wydarzenia jest firma EDF. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+