Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Teatralna Iskra zapłonie już dziś!

Piątek, 23 czerwca 2017 r.

Copy of NYE 2012 by Richard Kenworthy

Bogate i piękne stroje, gra świateł, cudowna muzyka i niezwykłe wrażenia — to wszystko czeka na nas podczas przedstawienia „Spark!”, będącego częścią Festiwalu Teatrów Ulicznych, który potrwa aż do września.

Występ brytyjskiej grupy Worldbeaters Music z widowiskiem pt.: „Spark!” będzie kolejnym ciekawym punktem Dni Torunia i Festiwalu Teatrów Ulicznych. Spektakl jest połączeniem dynamicznej choreografii z rytmiczną muzyką wykonywaną na żywo. Dziesięciu artystów w niezwykle dopracowanych, błyszczących kostiumach porwie widzów do cyrkowego świata teatru. Poruszając się w rytm bębnów, staną się nieodłącznym elementem przedstawienia. To wyjątkowe połączenie widowiska muzycznego ze sztuką światła, odgrywane zarówno w świetle dziennym jak i w ciemności, będzie można zobaczyć aż cztery razy — 24 i 25 czerwca na Rynku Staromiejskim, o godzinie 16.00 i 22.00.

Festiwal Teatrów Ulicznych: Spark!
Pobierz plakat

W ramach Festiwalu, na mieszkańców Torunia czeka jeszcze mnóstwo innych atrakcji, z których będą mogli skorzystać aż do września. Na młodych widzów czekają prezentacje i animacje Teatru Szczęście, których głównym bohaterem jest Klaun Feliks, zabawiający i pouczający najmłodszych. Mocnym akcentem międzynarodowym będą prezentacje kaskadersko-akrobatyczno-teatralne grup z Finlandii i Niemiec. Fiński teatr Race Horse Company pokaże pełne atrakcji i zadziwiających efektów kaskadersko-akrobatycznych widowisko „Motosikai”, a niemiecki Baengditos Theater przedstawi spektakl „Johnny’s Stuntshow” — emocjonującą opowieść o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę – kaskadera.  Ciekawą propozycją będzie również czeski spektakl „High Dreaming” teatru V.O.S.A, będący połączeniem plastyki stylizowanych maszyn, światła i gry aktorskiej w pięknej oprawie muzyki i niezwykłych kostiumów.

Pełny harmonogram Festiwalu Teatrów Ulicznych dostępny jest pod adresem: festiwalteatrowulicznych.pl

Sponsorem wydarzenia jest firma EDF. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+