Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Duety, Kwartety, Sekstety” startują

Środa, 7 czerwca 2017 r.

Przedstawienia oparte na połączeniu muzyki, światła, sztuki cyrkowej, plenerowe prezentacje dwunastu spektakli i widowisk ulicznych z Polski i innych krajów europejskich, w tym Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Czech, Finlandii, Estonii, czyli łącznie 28 wydarzeń, czekających na mieszkańców Torunia w przestrzeni Starówki i jej okolic — to wszystko podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych, już po raz trzeci odbywającego się w Toruniu.

W ten weekend (9-11.06.2017), wszyscy pasjonaci teatrów ulicznych będą mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu Sceny Kabaretowej Seniora, działającej w Toruniu przy Fundacji Pro Theatro. Grupa liczy 13 osób i wspólnie jest starsza niż toruńska starówka. W jej repertuarze można znaleźć zarówno komedie jak i spektakle poważne. Grupa współpracuje też z młodzieżą i dziećmi w międzypokoleniowych projektach prowadzonych przez Fundację Pro Theatro.

Duety Kwartety Sekstety
Pobierz plakat

Spektakl „Duety, Kwartety, Sekstety”, który zaprezentują w ramach festiwalu znakomicie wpisze się w kameralne plenery przestrzeni miejskiej Torunia. Widowisko zostało przygotowane przez grupę trzynastu seniorów pod opieką Emilii Betlejewskiej. W „Duety, Kwartety, Sekstety” aktorzy-amatorzy poruszają problemy związane z kobietą i mężczyzną, z miłością i zazdrością, z upadkiem i odradzaniem się, a w scenariuszu spektaklu wykorzystano fragmenty z powieści Henryka Sienkiewicza „Rodzina Połanieckich”. Artyści przy pomocy dwóch ogromnych tkanin i ruchu prezentują coraz to nowe metaforyczne obrazy, które na tle sugestywnej muzyki z tekstami Sienkiewicza stworzą niezwykłe widowisko. Spektakl będzie można obejrzeć aż sześciokrotnie — 9 czerwca o godzinie 16.00 i 17.00 i 11 czerwca o godzinie 17.00 i 18.00 przy Fontannie Cosmopolis, natomiast 10 czerwca o godzinie 16.00 i 17.00 w  Amfiteatrze Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu.

Po spektaklach toruńskich seniorów zapraszamy na odbywającą się równolegle w Parku na Bydgoskim Przedmieściu imprezę z cyklu Latino Grill Party Toruń 2017 nr2. Do tańca pod gołym niebem zachęcać będą gorące rytmy: cubana i bachata, a organizatorami są Project Danceon Toruń i Toruńska Szkoła Tańca Danza Latina.

W ramach Festiwalu, na mieszkańców Torunia wciąż czeka mnóstwo atrakcji, z których będą mogli skorzystać aż do września. W ciągu trzech miesięcy trwania festiwalu wystąpi m.in. brytyjska grupa Worldbeaters Music z widowiskiem pt.: „Spark!”, będącym połączeniem dynamicznej choreografii z rytmiczną muzyką wykonywaną na żywo. Na młodych widzów czekają prezentacje i animacje Teatru Szczęście, których głównym bohaterem jest Klaun Feliks, zabawiający i pouczający najmłodszych. Mocnym akcentem międzynarodowym będą prezentacje kaskadersko-akrobatyczno-teatralne grup z Finlandii i Niemiec. Fiński teatr Race Horse Company pokaże pełne atrakcji i zadziwiających efektów kaskadersko-akrobatycznych widowisko „Motosikai”, a niemiecki Baengditos Theater przedstawi spektakl „Johnny’s Stuntshow” —  emocjonującą opowieść o próbie bicia rekordów przez nieustraszonego kierowcę – kaskadera.  Ciekawą propozycją będzie również czeski spektakl „High Dreaming” teatru V.O.S.A, będący połączeniem plastyki stylizowanych maszyn, światła i gry aktorskiej w pięknej oprawie muzyki i niezwykłych kostiumów.

Sponsorem wydarzenia jest firma EDF. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

*** 

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.


Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+