Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jarmark Katarzyński pełen atrakcji

Środa, 7 czerwca 2017 r.

Rozgrzewka przed wakacjami, nowoczesne gry planszowe, nauka śpiewania kanonów i bajkowe atrakcje dla najmłodszych — to wszystko czeka na mieszkańców Torunia od 9 do 25 czerwca w ramach oprawy artystycznej Jarmarku Katarzyńskiego.

Jarmark Katarzyński rozpoczynający się 9 i trwający aż do 25 czerwca obfitować będzie w liczne atrakcje. W ramach oprawy artystycznej Jarmarku, mieszkańcy Torunia będą mogli brać udział w wydarzeniach odbywających się na Starówce. 

Oprawę artystyczną Jarmarku otworzy koncert w wykonaniu zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Młodzieżowego Domu Kultury. W programie przewidziana jest również „Rozgrzewka przed wakacjami” czyli m.in. warsztaty plastyczne, sportowe i techniczne. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w postaci malowania buzi i kolorowanek.

Jarmark Katarzyński 2017
Pobierz

Animatorzy zabiorą uczestników Jarmarku w świat gier planszowych i bajek. Dzieci będą mogły zagrać w nowoczesne gry, rozwijające ich logiczne myślenie oraz posłuchać najpiękniejszych bajek i baśni świata, opowiadanych przez Bajarkę.

Przed Świętem Muzyki odbywającym się 21 czerwca, wszyscy chętni będą mogli nauczyć się i wspólnie wykonać bardziej i mniej znane kanony. Dla najbardziej wytrwałych  i najaktywniejszych uczestników warsztatów są przewidziane drobne upominki.

Poza tym, jak co roku, nie zabraknie okazji do zakupu rękodzieła, wyrobów związanych z kulturą ludową, pamiątek czy artykułów kolekcjonerskich.

Wszystko to odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00 przy Łuku Cezara i ulicy Różanej a w weekendy od godziny 11.00 do 14.00 w namiocie Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Rynku Staromiejskim. W dniach od 21 do 25 czerwca Jarmark Katarzyński będzie połączony z wydarzeniami uświetniającymi obchody Święta Miasta.

Organizatorem Jarmarku Katarzyńskiego są Targi Toruńskie, za program kulturalny i imprezy towarzyszące odpowiada Toruńska Agenda Kulturalna. Oprawa artystyczna Jarmarku Katarzyńskiego jest finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+