Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

W czwartek rozpoczyna się VIII Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Środa, 24 maja 2017 r.

Aktorzy warszawskiego Teatru Syrena w musicalowej wersji „Kariery Nikodema Dyzmy”, występy utalentowanej wokalnie młodzieży podczas Przeglądu Konkursowego, koncert muzyki filmowej z macedońskimi akcentami zespołu Quartet Macedonico oraz Koncert Galowy gwiazd sceny teatralno-muzycznej — to wydarzenia VIII edycji toruńskiego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, która zacznie się 25 maja i potrwa do 27 maja 2017 roku.

W tym roku Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się w nietypowy sposób. 25 maja, w czwartek, w godzinach 14.30–15.30, ulicami toruńskiej Starówki przejadą aktorzy Teatru Syrena, którzy będą promować swój wieczorny spektakl. Wyjadą oni spod Sali koncertowej CKK Jordanki przedwojennym kabrioletem i skierują się w stronę Rynku Nowomiejskiego, ulicami Wały Generała Władysława Sikorskiego i Prostą. Następnie pojadą w kierunku Rynku Staromiejskiego, który objadą dookoła, by następnie wrócić tą samą drogą do Rynku Nowomiejskiego, z zamiarem okrążenia placu. Zaraz po tym wrócą do Sali koncertowej trasą Królowej Jadwigi–Szeroką–Chełmińska–Wały Gen. Sikorskiego–Jana Pawła II–Odrodzenia–Al. Solidarności.

fot. K. Bieliński

Tego samego dnia, o godzinie 19.00, aktorzy warszawskiego Teatru Syrena, wystąpią na scenie CKK Jordanki w musicalu „Kariera Nikodema Dyzmy”, stworzonym na podstawie tej bestsellerowej powieści, dotychczas przedstawianej w formie filmowej. Na scenie zobaczymy twarze znane z dużego i małego ekranu, m.in. Emilię Komarnicką oraz Przemysława Bluszcza. Oprócz świetnej obsady aktorskiej, spektakl zapewni nam wartko toczącą się akcję oraz dynamiczne piosenki, napisane przez Rafała Dziwisza, do których muzykę stworzył Piotr Dziubek. Bilety w cenie 70 zł można nabyć przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki.

Drugi dzień Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej również zapewni nam moc wrażeń. Najpierw w godzinach od 14.00 do 19.00 w Teatrze „Baj Pomorski”, jak co roku odbędzie się Przegląd Konkursowy, na którym zaprezentują się młodzi wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Po Przeglądzie Konkursowym, w godzinach od 21.30 do 22.30 odbędzie się impreza towarzysząca VIII edycji Festiwalu, koncert „Bal-Kan-Kan”, macedońskiego zespołu instrumentalno-wokalnego, Quartet Macedonico. Kwartet w składzie: Risto Gjorevski (klarnet, saksofon, śpiew), Darko Ilievski (akordeon, śpiew), Ilija Marevski (gitara, śpiew) i Filip Shurbevski (tapan, tarabuka, tamburyn, śpiew) zaprezentuje nam muzykę filmową oraz utwory takie jak: Ajde slusaj slusaj Kales bre Angjo & Zajdi Zajdi (Arizona Dreams), Pukni Zoro (Montevideo Bog te video), Gipsy song (Gipsy Magic), Baba Zumbula  (Bal-can-can), More sokol pie (The Third Half), Djelem Djelem (I Even Met Happy Gipsies) i inne. Ich aranżacje zabarwione brzmieniem z tamtego regionu Europy będzie można usłyszeć w piątek, 26 maja 2017 r., w Teatrze „Baj Pomorski”. Bilety w cenie 20 zł do kupienia przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki.

Po koncercie zostaną ogłoszone wyniki Przeglądu Konkursowego VIII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

2017-fpibf-plakat-strona.jpg

Trzeciego dnia Festiwalu, w sobotę, 27 maja 2017 r. o godzinie 20.30 w CKK Jordanki odbędzie się Koncert Galowy, podczas którego usłyszymy przede wszystkim talenty wokalne i muzyczne wielu znanych osobistości polskiej sceny teatralnej i filmowej.

Na festiwalowej scenie zaprezentują się nam Alona Szostak, aktorka posiadająca ciepłą, niespotykaną barwę głosu, związana na co dzień z Teatrem Rozrywki oraz Krzysztof Respondek, aktor posiadający talent wokalny, który zapewnił mu zwycięstwa w 3. i 6. edycji programu „Jak oni śpiewają”. Na koncercie usłyszymy również Wojciecha Brzezińskiego, aktora, który na swoim koncie ma blisko 50 ról teatralnych i prawie 30 filmowych, Sebastiana Machalskiego, aktora teatralnego i dubbingowego, wokalistę zespołu Czwarta Kolumna, jak również Dorotę Lanton, aktorkę i piosenkarkę znaną szerokiej publiczności jako Julia Skirgiełło z serialu „Klan” oraz Katarzynę Kołeczek, aktorkę teatralną i filmową, znaną z  ról w takich serialach jak,,Na Wspólnej„ czy,,Strażacy”. Swój talent przybliżą nam też Grzegorz Daukszewicz, aktor znany z roli doktora Adama Krajewskiego w serialu „Na dobre i na złe” oraz Izabela Szafrańska, wokalistka i założycielka zespołu El Saffron, z którym wystąpiła w finale programu „Must Be The Music”.

Muzyczne przeżycia zapewnią nam też Quartet Macedonico, zespół wokalny The Gingers, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego. Nie zabraknie też zwycięzców tegorocznego Przeglądu Konkursowego, którzy podczas drugiego dnia festiwalu zachwycili swoimi występami jury. Całość poprowadzą Alona Szostek i Krzysztof Respondek. Bilety w cenie 35 zł nabyć można przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+