Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Nabór projektów na 9. edycję Bella Skyway Festival

Czwartek, 16 marca 2017 r.

fot. Adrian Chmielewski (k35 photo)

Już po raz dziewiąty toruńskie Stare Miasto zamieni się w magiczną rozświetloną przestrzeń. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i inne świetlne działania. Termin zgłaszania projektów upływa 9 kwietnia 2017 roku. Ideę przewodnią tegorocznej edycji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem http://art.bellaskyway.pl/pl/.

Promując żywe doświadczanie zmieniającej się przestrzeni miejskiej, kolejna edycja Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 22–27 sierpnia 2017 roku.

Od lat festiwal zmienia wizerunek Torunia, dodając warstwę wyjątkowej korelacji nauki i sztuki. Coroczny powrót festiwalowej gry świateł gwarantuje ponowne spotkanie z magią, dynamizmem i kreatywnością. W tym roku wyruszymy w kolejną niesamowitą świetlną podróż z artystami z całego świata — wyjaśnia Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Ubiegłoroczna edycja Bella Skyway Festival zgromadziła w Toruniu ponad 350 tysięcy widzów. Mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni goście, mogli oglądać aż trzynaście świetlnych instalacji i siedem projekcji. Festiwalowi towarzyszyły także trzy akcje specjalne oraz niesamowite wieczorne pokazy lotnicze.

W tym roku zaprezentujemy innowacyjne połączenie wody i światła, przypominające nam o kluczowych odkryciach naukowych. Na tegorocznym Bella Skyway Festival, zorganizowanym pod hasłem „płynnego wszechświata”, woda stanie się światłem, a światło stanie się wodą. Chcemy zainspirować współczesnych artystów do podzielenia się z publicznością swoimi najśmielszymi wizjami i eksperymentami. Czekamy na zgłoszenia twórców, którzy w swoich realizacjach wykorzystują światło, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych i mappingach 3D  — dodaje Marta Kęsy, koordynator Bella Skyway Festival.

* * *

9. Bella Skyway Festival odbędzie się w Toruniu, w dniach 22–27 sierpnia 2017 roku.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2017”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+