Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Sylwestrowa rewia przebojów w Toruniu

Wtorek, 27 grudnia 2016 r.

Popularne brzmienia hitów Kasi Kowalskiej i Dawida Kwiatkowskiego, najlepsze głosy znane z telewizyjnego „The Voice of Poland”, taneczna muzyka z różnych stron świata, barwne fajerwerki i energetyczne tancerki na przywitanie Nowego Roku. Publiczność zgromadzona na Rynku Staromiejskim weźmie udział w czteroipółgodzinnej, wyjątkowej rewii popularnych przebojów i piosenek do tańca. Sylwestrowa noc zapowiada się gorąco.

Długą listę kulturalnych wydarzeń roku 2016 w Toruniu zakończy tradycyjny plenerowy Sylwester na Rynku Staromiejskim, rozpoczynający się o godzinie 21.00. Na publiczność czeka muzyczna zabawa, która upłynie pod znakiem wielkich przebojów i znanych wykonawców. Jako pierwszy w sylwestrową muzyczną atmosferę wprowadzi publiczność Dawid Kwiatkowski — muzyczny fenomen ostatnich lat, idol nastolatek pojawiających się tysiącami na jego koncertach, nierzadko czekających całą noc na zajęcie dobrego miejsca. Młody artysta ma ponad 300 000 fanów na Facebooku!

W świat przebojów wszystkich przybyłych zabierze Kasia Kowalska z zespołem — niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. Wokalistka sprzedała łącznie niemalże dwa miliony płyt. Zdobywczyni „Fryderyków” — najważniejszej polskiej nagrody muzycznej. Z kolei znane światowe przeboje zaśpiewają finaliści jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych poświęconych muzyce — „The Voice of Poland”: Arkadiusz Kłusowski, Małgorzata Nakonieczna, Ernest Staniaszek, Katarzyna Dereń i William Prestigiacomo.

Wydarzenia świąteczno-noworoczne 2016/2017
Pobierz afisz z programem wydarzeń

Grupa Oversoul, poruszająca się w muzycznym świecie soulu, popu i funky oraz zespół Piosenki do tańca, grający polskie i światowe hity w towarzystwie energetycznych tancerek, porwą zgromadzonych na Rynku Staromiejskim w Toruniu do wspólnej tanecznej sylwestrowej zabawy, którą w tym roku poprowadzi Marek Wiernik — dziennikarz, krytyk muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny.

O północy nie zabraknie zwyczajowych życzeń Prezydenta Miasta Torunia i tak lubianych fajerwerków. Sylwestrowa noc zakończy się o godzinie 1.30.

Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w sylwestrowym wieczorze przypominamy, iż jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Dbamy zatem nie tylko o atrakcyjną oprawę artystyczną, ale także o bezpieczeństwo — wiąże się to z zakazem wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu — informuje Marta Kęsy z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z bezpieczeństwem podczas pokazu fajerwerków, który odbędzie się na placu Rapackiego w ramach Sylwestra Miejskiego, w dniu 31 grudnia 2016 r. od godziny 08.00 zostaje wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju:

  • na ulicy Fosa Staromiejska na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska 2–4 (wysokość Łuku Cezara) do ulicy Kopernika oraz
  • na ulicy Kopernika na odcinku od ulicy Fosa Staromiejska do alei Jana Pawła II.

Dodatkowo w dniu 31 grudnia 2016 roku zamknięty zostanie postój taksówek na ulicy Kopernika, w godzinach 23.45–00.15.

* * *

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+