Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: Projekty » Archiwum 2016 » Culture Touch

Włoszka w Toruniu w ramach projektu „Culture Touch”

Wtorek, 20 grudnia 2016 r.

Projekt „Culture Touch” powstał w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service — EVS), finansowanego przez program Unii Europejskiej „Erasmus+”. Dzięki niemu od 1 czerwca do 31 grudnia 2016 roku w Toruńskiej Agendzie Kulturalnej gości wolontariuszka z Włoch — Stefania Di Carlo.

Lubię odwiedzać nowe kraje, spotykać nowych ludzi. Przez dziesięć miesięcy mieszkałam w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+, cztery miesiące spędziłam w Madrycie również w ramach Erasmus+, a kolejne cztery w Hiszpanii realizując program Leonardo. Podczas studiów miałam okazję odwiedzić także Irlandię, Szkocję i Wielką Brytanię. Lubię podróżować i poznawać nowe kultury. We Włoszech studiowałam dziewięćset kilometrów z dala od domu, ponieważ to było coś, co chciałam studiować, co lubiłam — teraz jest podobnie — opowiada Stefania.

Wolontariuszka uczestniczy w realizacji projektów kulturalnych koordynowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną, angażuje się w działalność na rzecz lokalnej społeczności, a także promuje  ideę wolontariatu jako doświadczenia zawodowego. Projekt „Culture Touch” umożliwia Stefanii  zdobycie umiejętności pracy w grupie, rozwiązywania konfliktów, zwiększa jej szanse na zatrudnienie na rynku europejskim dzięki znajomości języków obcych, nabycia zdolności informatycznych oraz praktycznej wiedzy z zakresu logistyki i koordynacji wydarzeń kulturalnych.

Cieszę się, że mogłam spędzić aż pół roku w Toruniu. To moja pierwsza wizyta w Polsce, ale na pewno nie ostatnia. Piękna zabytkowa Starówka, klimatyczne kawiarnie, obecność tak wielu turystów i przede wszystkim współpraca z Toruńską Agendą Kulturalną przy organizacji wielu plenerowych wydarzeń sprawiły, że czułam się w grodzie Mikołaja Kopernika naprawdę dobrze. Nie mogę doczekać się, kiedy opowiem swoim przyjaciołom, jak wiele fantastycznych rzeczy mnie tutaj spotkało — dodaje Stefania.

Jak w praktyce wyglądał wolontariat Stefanii Di Carlo można dowiedzieć się czytając bloga wolontariuszki https://stefaniaevs.wordpress.com/, w którym autorka dzieli się swoimi wrażeniami, spostrzeżeniami, przemyśleniami oraz zdjęciami z wydarzeń, w których uczestniczyła.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie
stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+