Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jarmark Bożonarodzeniowy

Czwartek, 8 grudnia 2016 r.

Wspólne pisanie listów do św. Mikołaja, warsztaty tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych, reniferów, kalendarzy, masek karnawałowych czy karmników z butelek PET, przyrządzanie wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych potraw świątecznych oraz prezentacja obyczajów świątecznych z całego świata przygotowana przez studentów etnologii UMK — to tylko część z artystycznych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach od 9 do 23 grudnia 2016 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Przed nami kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy. Od 9 grudnia na wszystkich przybyłych na Rynek Staromiejski w Toruniu czeka wiele atrakcji. Przygotowano szereg artystycznych i plastyczno-technicznych warsztatów, które przybliżą ich uczestnikom bogatą tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie tworzenia animacji świątecznych z Michałem Matuszakiem, stroików, ozdób choinkowych oraz kart pozwalających w wyjątkowy i nieprzeciętny sposób przystroić domy, nadając im magiczny, świąteczny charakter. Wszyscy chętni będą mogli ponadto przygotować własne oryginalne prezenty — renifery z korków i świąteczne gwiazdki, którymi obdarują swoich najbliższych.

Oprawę artystyczną Jarmarku Bożonarodzeniowego wzbogacą także pokaz obyczajów świątecznych z całego świata i gra kalambury, przygotowane przez studentów etnologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbędzie się również koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów „Psotki i Śmieszki” i „Let’s sing” z Młodzieżowego Domu Kultury — informuje Aleksandra Pospieszyńska, koordynator wydarzenia.

Dla osób lubiących kreatywne warsztaty przygotowano zajęcia z tworzenia kalendarzy na 2017 rok wspólnie z Pauliną Jaskulską, karmników z butelek typu PET i masek karnawałowych. Niezwykle ciekawie zapowiadają się pisanie listów do św. Mikołaja i gra miejska śladami legend toruńskich. Dla łasuchów przygotowano warsztaty kulinarne — wspólne przyrządzanie wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych potraw świątecznych z Fundacją Zdrowego Życia.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego są Targi Toruńskie. Oprawę artystyczną przedsięwzięcia przygotowali Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna. Z programem oprawy Jarmarku Bożonarodzeniowego można się zapoznać poniżej:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2016
Pobierz afisz z programem oprawy artystycznej

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+