Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Jesteś tutaj: O nas » Aktualności

Koncert na rocznicę Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki

Wtorek, 25 października 2016 r.

Znakomity ukraiński zespół 5’nizza wystąpi w Toruniu 19 listopada 2016 r. z okazji pierwszej rocznicy sali na Jordankach.

5’nizza to jeden z największych fenomenów muzycznych współczesnej Ukrainy. Grupę tworzą Siergiej Babkin i Andriej „San” Zaporożec. Wolność artystyczna, eklektyzm i oryginalne teksty to wyróżniki grupy, która łączy różne style muzyczne — od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk rock. Zespół powstał w Charkowie w 2000 r. Muzycy przerwali współpracę w 2007 r. — ich pożegnalne koncerty odbyły się wtedy w wypełnionej po brzegi warszawskiej „Stodole” i krakowskim klubie „Studio”. 4 marca 2015 r. grupa reaktywowała się. W opinii krytyków i publiczności ich twórczość zajmuje wysokie miejsce wśród takich sław gatunku, jak Bob Marley czy Manu Chao. By osiągnąć sukces, nie potrzebowali wielkich pieniędzy, reklamy czy intratnych znajomości. Zdobyli uznanie fanów dzięki swemu uporowi, talentowi i przede wszystkim oryginalnemu stylowi. Te wszystkie czynniki przyczyniły się do tego, że na ich koncerty przychodzą tysiące oddanych fanów, wypełniając największe kluby w całej Europie.

5’nizza w Toruniu: 19 listopada 2016 roku
Pobierz plakat wydarzenia

Koncert 5’nizzy odbędzie 19 listopada 2016 roku o godzinie 18.00 w CKK Jordanki w Toruniu. Mecenasem wydarzenia jest Mostostal Warszawa SA. Z okazji pierwszej rocznicy otwarcia CKK Jordanki dostępna będzie też wystawa zdjęć z budowy obiektu. Jej otwarcie jest zaplanowane przed koncertem, a dostępna będzie przez kolejne dwa tygodnie.

  • Bilety na rocznicowy koncert są do nabycia w kasie CKK Jordanki (czynna od wtorku do soboty w godzinach od 13.00 do 19.00) oraz w serwisie Bilety24.pl
  • Ceny wejściówek: 80 zł / 100 zł / 120 zł

* * *

Ponad 107 tys. widzów tylko od stycznia do września 2016 r., około 100 koncertów i innych wydarzeń rozrywkowych, 4 koncerty plenerowe, 66 kongresów, konferencji i szkoleń, w tym dwu- i trzydniowych — tak wyglądają statystyki po niespełna roku funkcjonowania Centrum Kulturalno-Kongresowego na Jordankach. Nowa sala na Jordankach, mimo kontrowersji i rozmaitych opinii, jakie wzbudza jej niezwykle oryginalna architektura, cieszy się ogromną popularnością wśród organizatorów imprez w Toruniu.

Na nowej toruńskiej scenie prezentowały się już takie gwiazdy, jak Lisa Stansfield, Goran Bregović czy Richard Bona, ale nie zabrakło rodzimych znakomitości, jak: Leszek Możdżer, Krzysztof Cugowski i Bracia, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Konstanty Andrzej Kulka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Irena Santor, Stanisława Celińska, Kayah, Natalia Kukulska, Kasia Nosowska, Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Anna Wyszkoni, Kuba Badach, Maciej Maleńczuk czy Michał Szpak oraz zespoły Mazowsze, Piwnica pod Baranami, Raz Dwa Trzy, Kult, Hey czy Zakopower.

Trzon muzycznego programu Jordanek stanowią też cykliczne koncerty repertuarowe Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która w Centrum Kulturalno-Kongresowym ma swoją nową siedzibę.

Za sprawą przedstawień objazdowych i festiwalu Kontakt na Jordankach gościł też teatr. Występowali tu m.in. Piotr Fronczewski, Krzysztof Kowalewski, Artur Barciś, Stefan Friedmann, Beata Ścibakówna, Joanna Koroniewska, Tomasz Stockinger, Zbigniew Zamachowski, Ewa Kasprzyk, Krystyna Janda, Piotr Machalica, Paweł Małaszyński i Wiktor Zborowski.

Otwarte w grudniu 2015 r. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki mieści w sobie jedną z najnowocześniejszych sal koncertowych w Polsce. Budynek, zaprojektowany przez pracownię hiszpańskiego architekta Fernando Menisa, ma charakter wielofunkcyjny i umożliwia realizację różnych wydarzeń kulturalnych: koncertów muzyki klasycznej oraz rozrywkowej, przedstawień teatralnych, operowych i baletowych, ale również kongresów i konferencji.

Wartość projektu wyniosła 178 mln zł netto, w tym wkład Gminy Miasta Toruń 123 mln zł netto.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+