Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Imponujące maszyny podczas Bellaˆ Skyway Festival

Piątek, 26 sierpnia 2016 r.

Przedpremierowy pokaz nowego modelu Toyoty, podniebne świetlne akrobacje lotnicze z ogniem, iskrami i fajerwerkami, jedyne na świecie wodne kino 360 stopni i przestrzenne animacje tworzone na powierzchni 700 metrów kwadratowych, kurtyna na ekranach wodnych nad Wisłą o rozpiętości 30 i wysokości 12 metrów na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, wykorzystującej fontanny, dymnice oraz lasery — samochody, samoloty i gigantyczne konstrukcje na wyciągnięcie ręki, w Toruniu, na Bella Skyway Festival.

Toyota C-HR — nowy stopień wyrafinowania

Koncertowa jakość dźwięku, dynamika niespotykana dotąd w crossoverach, zaawansowane technologie i bogate wyposażenie, w końcu innowacyjne wnętrza i nowy trend. Stacja Toyota Bednarscy w Toruniu zaprasza na pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz nowego rewolucyjnego modelu Toyota C-HR. Prezentacja samochodu, połączona z projekcją mappingu 3D na pojeździe, odbędzie się w piątek i sobotę 26 i 27 sierpnia w godzinach 20.30–24.00 w ramach Bella Skyway Festival na scenie przed Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. W piątek i sobotę 26 i 27 sierpnia będzie również okazja, aby w salonie Toyota Bednarscy obejrzeć model Toyota C-HR z bliska i przymierzyć się za kierownicą rewolucyjnego modelu Toyoty.

Toyota C-HR powstała, aby się wyróżniać — zarówno na tle segmentu crossoverów, jak i w gamie modeli marki. Compact Hybrid Revolution odzwierciedla determinację Akio Toyody, prezydenta Toyota Motor Corporation, aby dać więcej swobody stylistom i inżynierom firmy. Ich kreatywność zaowocowała przyciągającym wzrok designem i bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi — zapewnia Maciej Bednarski z Toyota Bednarscy.

  • Wnętrze Toyoty C-HR tworzy harmonijną całość z nadwoziem opracowanym według koncepcji szlifowanego diamentu,
  • Po raz pierwszy zespół odpowiedzialny za dobór materiałów brał udział w projektowaniu wnętrza od początku procesu,
  • Projekt wnętrza wykonany ze szczególną dbałością o kompozycję materiałów, tekstur i kolorów ma konkurować z autami marek Premium,
  • C-HR jest jednym z największych crossoverów — ma 4 360 mm długości, 1 795 mm szerokości i 1 555 mm wysokości (wersja Hybrid). Rozstaw osi to 2 640 mm, czyli tylko 2 cm mniej niż w rodzinnym RAV4.

Night Air Show

Dziś i jutro na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim, podczas „Night Air Show” — unikalnych wieczornych pokazów lotniczych — zobaczymy kilka międzynarodowych grup lotniczych, a wśród nich Fire Flies — brytyjski duet latający na bardzo szybkich i zwinnych samolotach typu Van’s RV4. Grupa aeroSPARX, czyli Tim Dews oraz Guy Westgate, zasiądzie za sterami maszyn GROB G109 o niespotykanej gigantycznej 17-metrowej rozpiętości skrzydeł. Extra 330 M. Choim × 2 — nazwisko nieobce miłośnikom polskich sportów samolotowych — Marek Choim, czyli pasjonat lotnictwa, który swoje pierwsze lekcje akrobacji pobierał od znakomitego polskiego pilota, nieżyjącego już Marka Szufy zaprezentuje swoje możliwości na rasowej, extramocnej i superwyczynowej Extrze 330SC — najmocniejszym samolocie akrobacyjnym w Polsce.

„Night Air Show” to także pokazy skoczków spadochronowych w wykonaniu SkyMagic × 2. Skoki spadochronowe to wymagający ogromnej odwagi i opanowania sport lotniczy. Tutaj działa grawitacja, a czas który został skoczkom między opuszczeniem samolotu, a kontaktem z ziemią grupa SKY Magic potrafi wykorzystać efektownie! W trakcie świetlnych pokazów lotniczych zobaczymy również Warter Aviation Curbon Cub Team. Kamil Skorupski wraz z drugim pilotem pokażą niezwykłe możliwości Carbona w czasie wieczornego bloku pokazów.

To tylko część z atrakcji, które czekają na mieszkańców Torunia i turystów podczas „Night Air Show”, odbywającego się w ramach 8. Bella Skyway Festival. Pokazy rozpoczną się 26 i 27 sierpnia o godzinie 19.30, a skończą się około godziny 21.00.

Water Concept Cinema

W 2016 roku Water Concept po raz kolejny podniósł poprzeczkę, tym razem przy użyciu unikalnych, najnowocześniejszych technologii. Wielkoformatowa projekcja na ekranach wodnych została pokazana po raz pierwszy w Polsce i to właśnie w Toruniu. „Water Concept Cinema” na terenie CKK Jordanki to multimedialny pokaz przenoszący widza w abstrakcyjną opowieść o cudach świata. Obracające się elementy wideo tworzą złudzenie ruchu oraz dają publiczności możliwość interakcji z projekcją. Wszystko to połączone z wielokanałowym dźwiękiem oraz przestrzennymi animacjami tworzonymi na powierzchni 700 metrów kwadratowych. Miliony kropel wody, na których tworzone jest jedyne na świecie wodne kino 360 stopni — połączenie wody i ognia magicznie wybuchającego na szczycie fontanny wodnej, dostarcza odwiedzającym niezapomnianych wrażeń.

Water Concept Cinema to jedyna biletowana instalacja. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia przed wydarzeniem oraz w specjalnej cenie w serwisie Groupon.pl.

Czyste powietrze nad Wisłą

„Czyste powietrze nad Wisłą” — interdyscyplinarna instalacja o tematyce ekologicznej, zbudowana na kurtynie wodnej i dwóch ekranach wodnych nad Wisłą, o rozpiętości 30 metrów i wysokości 12 metrów, które zostaną zamontowane na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, wykorzystującej fontanny, dymnice oraz lasery, uświetni kolejną edycję Bella Skyway Festival. Wodna projekcja autorstwa, goszczącego na festiwalu regularnie od kilku lat, Bogumiła Palewicza z dyszami dynamicznymi strzelającymi wodą na wysokość 8 metrów, w otoczeniu zmieniających barwy świateł, została przygotowana w formie filmu animowanego, zbudowanego na zasadzie kontrastu dwóch postaw konsumenckich i ich konsekwencji dla środowiska naturalnego. Tematem przewodnim instalacji jest problem wpływu każdego z nas na zachodzące zmiany klimatyczne. Bohater projekcji w trakcie swojej drogi będzie mógł wybrać pomiędzy dwiema postawami konsumpcyjnymi. Przedstawiona na wyświetlanej animacji historia pokaże, jak codzienne, proste wybory mogą podnieść jakość naszego życia i mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Projekcja ma na celu uzmysłowienie festiwalowej publiczności, jak nasze codzienne, na pozór nieważne wybory konsumenckie wpływają na poziom emisji gazów cieplarnianych oraz tym samym na otaczające nas środowisko naturalne. Instalacja jest zlokalizowana na Błoniach Nadwiślańskich i dostępna dla zwiedzających od 23 do 28 sierpnia, w godzinach od 20.30 do 24.00.

Obcowanie z najnowocześniejszą techniką skłania nas do zastanowienia się nad jej wpływem na środowisko naturalne. Zapraszamy do rozwiązania quizu „Czyste powietrze nad Wisłą”, nawiązującego do projekcji na Bella Skyway Festival. Możesz w nim dokonać siedmiu wyborów konsumenckich, bardziej lub mniej przyjaznych środowisku. Celem quizu jest ukazanie, jak szybko i łatwo można zamienić codzienne nawyki na bardziej proekologiczne i tym samym ograniczyć emisję indywidualnych emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przekonaj się, czy Twoje codzienne wybory są dobre dla planety!

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+