Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Lipcowy weekend z Pomarańczowym Cylindrem

Czwartek, 21 lipca 2016 r.

Edukacyjne i komediowe show ze sporą dawką dobrego humoru, historie leśnych zwierząt, w które wplecione zostaną problemy bezpieczeństwa na drodze czy tolerancji wobec nowych osób w naszym otoczeniu — Teatr „Pomarańczowy Cylinder” po raz kolejny zaprasza na plenerowe spektakle teatralne dla dzieci, które odbędą się 23 i 24 lipca 2016 roku, o godzinie 16.00 na ulicy Pod Krzywą Wieżą.

Profesorek Wodorek i Superbohaterowie

Profesorek Wodorek zaprasza dzieci do swojego laboratorium, w którym będą starały się rozwiązać problemy higieny oraz uzależnień. Dowiedzą się także, jakie zagrożenia czyhają na nie ze strony wirusów i bakterii, dlaczego warto myć ręce przed jedzeniem i odpowiednio się ubierać. Spektakl jest pełen żartów i skeczy, które rozbawią dzieci, a dorosłych wprowadzą w osłupienie, udowadniając im jednocześnie, iż prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu.

Spektakl ma interakcyjny charakter. Profesorek zaprosi dzieci do stworzenia szalonej orkiestry, która w rockandrollowym stylu rozweseli największego ponuraka. Na odważnych będzie czekało zabawne zadanie aktorskie, które poruszy ich wyobraźnię — informuje Małgorzata Burzyńska, koordynatorka Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 23 lipca 2016 roku o godzinie 16.00 na ulicy Pod Krzywą Wieżą. Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonej piosenki usłyszymy wyjątkową oryginalną poezję.

Festiwal Teatrów Ulicznych 2016: Pomarańczowy Cylinder
Pobierz plakat wydarzenia

Leśne Opowieści bardzo ważnej treści

„Leśne Opowieści bardzo ważnej treści” to spektakl stworzony z trzech zabawnych skeczy-etiud, poruszający tematykę poszanowania cudzej własności, bezpieczeństwa na drodze i tolerancji wobec nowych osób w naszym otoczeniu.

Przez zabawę z dziećmi uczymy ważnych leśnych prawd, które — jak się okazuje — są uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie. W spektaklu duży nacisk kładziemy na stosunek do innych, wartości przyjaźni oraz posiadania własnych pasji, a wszystko to w całkowicie bezstresowej atmosferze — podkreślają aktorzy Teatru „Pomarańczowy Cylinder”.

Kruk Karol, miś, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzina wiewiórek opowiedzą kilka ciekawych historii, a każda z nich zakończy się pouczającym morałem. Wszyscy obecni będą mieli okazję posłuchać także leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni.

Na spotkanie z Leśnymi Opowieściami zapraszamy w niedzielę, 24 lipca 2016 roku o godzinie 16.00 na ulicę Pod Krzywą Wieżą. Do udziału w interakcyjnych spektaklach zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Czas trwania spektakli: około 45 minut. Wstęp wolny. Więcej informacji o Festiwalu Teatrów Ulicznych: www.festiwalteatrowulicznych.pl.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+