Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Alicja w krainie wagarów i Profesorek Wodorek

Czwartek, 14 lipca 2016 r.

Niezwykłe przygody sympatycznego naukowca, pozytywne wartości płynące z chodzenia do przedszkola i szkoły, potrzeba szacunku do osób starszych, rówieśników i zwierząt — w najbliższy weekend czeka nas kolejna odsłona tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Tym razem na ulicy Pod Krzywą Wieżą odbędą się aż dwa wakacyjne plenerowe spektakle Teatru „Pomarańczowy Cylinder”, przygotowane specjalnie dla najmłodszych miłośników sztuki teatralnej.

Alicja w krainie wagarów

„Alicja w krainie wagarów” to opowieść z pogranicza snu i jawy, gdzie ziewanie jest surowo zabronione. W teatralną opowieść została wpleciona tematyka negatywnych skutków przesadnego używania komputera czy telewizora i palenia tytoniu oraz pozytywnych wartości płynących z chodzenia do przedszkola i szkoły. Alicja, za namową sympatycznego Królika, odwiedza „krainę wagarów”, w której będzie musiała pomóc wielu zagubionym postaciom.

Widowisko ma charakter edukacyjny i bezstresowy — ostrych zębów wilka, złych magicznych sztuczek wiedźmy, Gargamela i Królowej Śniegu nie spotkamy w tej opowieści. Spektakl jest interakcyjny — dzieci zostaną wciągnięte w fabułę — będą miały do wykonania pełne humoru aktorskie zadanie — informuje Małgorzata Burzyńska, koordynatorka Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 16 lipca 2016 roku o godzinie 13.00 na ulicy Pod Krzywą Wieżą. Obok żywych aktorów w oryginalnych strojach zobaczymy także pacynki i usłyszymy muzykę w oryginalnym wydaniu.

Profesorek Wodorek i Wehikuł Czasu

Kolejna część przygód szalonego naukowca zatytułowana „Profesorek Wodorek i Wehikuł Czasu” to spektakl, który jest dowcipną opowieścią o pewnej wyjątkowej podróży w czasie. Znany naukowiec Profesorek Wodorek przez przypadek uruchamia Maszynę Czasu i wyrusza w pełną przygód podróż. Spektakl oparty jest na trzech etiudach, w których omawiany jest jeden ważny problem — szacunek. Będzie w nim mowa o właściwym traktowaniu starszych, rówieśników, a także zwierząt.

W jakie miejsca trafi Profesor? Może do średniowiecza? Być może do czasów późnego Gierka? Może do epoki kamienia łupanego, gdzie spotka jaskiniowców albo mamuta? A może do czasów, gdy po Ziemi stąpały dinozaury? Tego nie chcemy zdradzać, aby nie psuć zabawy, ale ostrzegamy, że ostatnia scena i gość specjalny, który w niej wystąpi, robi olbrzymie wrażenie. Bądźcie też gotowi na szczyptę ironii, stertę dowcipów i pyszną przygodę — informują aktorzy Teatru „Pomarańczowy Cylinder”.

Na spotkanie z Profesorkiem Wodorkiem zapraszamy w niedzielę, 17 lipca 2016 roku o godzinie 16.00 na ulicę Pod Krzywą Wieżą. Do udziału w interakcyjnych spektaklach zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Czas trwania spektakli: 45 minut. Wstęp wolny. Więcej informacji o Festiwalu Teatrów Ulicznych: www.festiwalteatrowulicznych.pl.

Organizatorami Festiwalu Teatrów Ulicznych są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+