Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Muzyczne świętowanie w Toruniu

Piątek, 17 czerwca 2016 r.

Punkty muzyczne w wielu miejscach miasta, muzyka rozbrzmiewająca na ulicach zabytkowej starówki, wokalne i instrumentalne zdolności prezentowane przez lokalne zespoły, grupy i artystów — wzorem lat ubiegłych, 21 czerwca, między godzinami 14.00 a 22.00, w Toruniu odbędzie się 10. edycja ogólnoświatowego Święta Muzyki.

Święto Muzyki to cykliczne wydarzenie, które odbywa się na całym świecie 21 czerwca. Święto, zgodnie z hasłem „muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, nie jest festiwalem, lecz przeżywaniem muzyki na żywo. Wszystko to ma na celu ukazanie jej siły, różnorodności i bogactwa poprzez uwzględnienie jak największej liczby rodzajów i nurtów muzycznych.

Hejnał Torunia odegrany z Ratusza Staromiejskiego przez trębaczy Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu rozpocznie obchody toruńskiego Święta Muzyki. Na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Mostowej zaprezentują się zespoły muzyczne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu, a na rogu ulic Królowej Jadwigi i Wielkie Garbary  wystąpią uczniowie Centrum Muzycznego RIFF i zespół Bordo Drones. Przy Krzywej Wieży usłyszymy abstract audio art w wykonaniu Cave Collective i Marka Hoogslaga, natomiast na placu u zbiegu szosy Chełmińskiej i alei Solidarności przy pomniku Kargula i Pawlaka swoje muzyczne zdolności pokażą uczniowie Butterfly School i Infinito.

Wzorem lat ubiegłych, ogólnodostępne i bezpłatne koncerty organizowane przez artystów, grupy i zespoły muzyczne odbędą się w różnych miejscach Torunia. Jedną z tegorocznych muzycznych atrakcji będzie bezpłatny przejazd zabytkowym tramwajem, w którym melomani będą mogli posłuchać bluesa w oryginalnym wydaniu — informuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Święto Muzyki 2016
Pobierz plakat wydarzenia
Święto Muzyki 2016
Pobierz program wydarzenia

Pod balkonem Ratusza Staromiejskiego wystąpi zespół Senter Peace, przed Centrum Kultury „Dwór Artusa” Steve Nash — dwukrotny mistrz świata International DJ Association World Championships, a przed CKK Jordanki w muzyczną słowiańską i klasyczną podróż zabiorą nas Slavic Voices i Impro Classic.

Z okazji Święta Muzyki Dwór Artusa zaprezentuje swoje ultranowoczesne oblicze. A wszystko podczas niezwykłej Skrecz Sesji, którą poprowadzi mistrz świata DJ-ów Steve Nash. Wraz z uczestnikami warsztatów, które miały miejsce w naszej instytucji, zaprezentuje on stworzony podczas szkoleń materiał. Dodatkowo występ będzie miał charakter interaktywny. Wszyscy chętni będą mogli podejść do kilku rozstawionych stanowisk DJ-skich, spróbować skreczów, poeksperymentować z padami i komputerem — podkreśla Łukasz Wudarski, Kierownik Działu Artystycznego Centrum Kultury „Dwór Artusa”.

Również puby i kawiarnie nie pozostaną obojętne na muzyczne świętowanie. W kawiarni „Hanza Cafe” usłyszymy Kamila Milewskiego i Beatę Stempską, w „Hipisówce” MegaraŻ, w „Wehikule Czasu” Leybat i Tantrum, w „Końcu Świata” Nova Band i Sensitive to Sound, a w „Skajłeju” będzie miksował Tomasz Cebo. Dom Pomocy Społecznej zaprasza z kolei na koncert grupy muzycznej Wrzosy Band. Harmonogram oraz lista punktów muzycznych dostępne są pod adresem: www.swietomuzyki.pl.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+