Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Oprawa artystyczna Jarmarku Katarzyńskiego

Środa, 8 czerwca 2016 r.

Nauka tańca joged, spotkania przy grach planszowych i podwórkowych, warsztaty z paper-craftingu i własnoręczne tworzenie biżuterii, a także zabawy sprawnościowe i muzyczne — tegorocznemu Jarmarkowi Katarzyńskiemu, który odbędzie się w dniach od 10 do 26 czerwca 2016 roku, będą towarzyszyły wyjątkowe artystyczne atrakcje.

„Papierowe wariacje” — warsztaty z paper-craftingu, czyli kreatywnego wykorzystania papieru już w piątek 10 czerwca, o godzinie 16.00 na Rynku Staromiejskim rozpoczną oprawę artystyczną Jarmarku Katarzyńskiego. W ciągu trwającego dwa tygodnie wydarzenia odbędą się także warsztaty indonezyjskiego tańca joged i orientalnego tańca brzucha. Studenci bałkanistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przygotowali spotkanie zatytułowane „Bałkany z przymrużeniem oka”, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać mniej znane tradycje bałkańskie.

Dla wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu przygotowano szereg zajęć ruchowych. Warsztaty z żonglowania i zabawy sprawnościowe, a także różnorodne gry podwórkowe, z całą pewnością zagwarantują dzieciom i młodzieży dobrą zabawę — informuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Niezwykle interesująco zapowiadają się warsztaty własnoręcznego tworzenia biżuterii i zabawek oraz budowy instrumentów muzycznych z materiałów z odzysku. Czekają nas także robienie latawców, laurek na Dzień Ojca, malowanie buziek i spotkania przy grach planszowych. Wspólne czytanie bajek pozwoli rozwinąć wiedzę i wyobraźnię uczestników oraz zachęcić ich do czytania i obcowania z książkami.

Na zakończenie Jarmarku Katarzyńskiego w niedzielę, 26 czerwca o godzinie 13.00 na scenie znajdującej się na Rynku Staromiejskim zaplanowano przedstawienie dla dzieci połączone z audycją muzyczną.

Jarmark Katarzyński 2016
Pobierz afisz z programem oprawy artystycznej

Jarmark Katarzyński będzie także okazją do zakupu rękodzieła, wyrobów związanych z kulturą ludową, pamiątek czy artykułów kolekcjonerskich. Wszystkie usytuowane będą w ścisłym centrum toruńskiej starówki, na ulicy Różanej, pod Łukiem Cezara oraz na placu Rapackiego. Jarmark Katarzyński potrwa aż do 26 czerwca. Kalendarium jarmarku można znaleźć na stronie www.kulturalnelato.pl.

Organizatorem Jarmarku Katarzyńskiego są Targi Toruńskie, za program kulturalny i imprezy towarzyszące odpowiada Toruńska Agenda Kulturalna. Oprawa artystyczna Jarmarku Katarzyńskiego jest finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+