Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Majowy weekend rodzinny

Wtorek, 24 maja 2016 r.

Koncerty zespołów Zdrowa Woda, Exigo i Biesiada Lwowska, warsztaty artystyczne i pokazy naukowe dla najmłodszych, a także jarmark regionalny, festyn i piknik rodzinny oraz Motorowodne Mistrzostwa Europy — to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych dla mieszkańców Torunia i turystów z okazji majowego weekendu rodzinnego, który odbędzie się w Toruniu w dniach 26–29 maja 2016 roku.

26 maja 2016 roku zaplanowano wydarzenia przygotowane specjalnie z okazji Dnia Matki. W auli UMK odbędzie się koncert Whitney Houston Symfonicznie, z kolei w Centrum Kultury „Dwór Artusa” wszystkie mamy zaśpiewają Niebo do wynajęcia wspólnie z Robertem Kasprzyckim.

W piątek, 27 maja 2016 roku na liczne warsztaty, spotkania i prelekcje zaprasza Muzeum Okręgowe w Toruniu. Tego dnia rozpoczną się także atrakcje dla miłośników sportów wodnych: Długodystansowe Regaty Związku Miast Nadwiślańskich oraz Motorowodne Mistrzostwa Europy i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. W sercu toruńskiej starówki nie zabraknie ponadto plenerowych fizyczno-chemicznych pokazów naukowych i warsztatów teatralnych. O godzinie 19.00 na scenie plenerowej znajdującej się na Rynku Staromiejskim odbędzie się koncert zespołu Zdrowa Woda.

Zespół Zdrowa Woda to jedna z legend polskiej muzyki blues-rockowej. Od niemal 30 lat grupa cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż jest nagradzana na różnych festiwalach. Koncert plenerowy w Toruniu będzie kolejną okazją, by na żywo usłyszeć znane bluesowe utwory zespołu takie, jak chociażby „Nie bój się miłości”, „Dziwne myśli” czy „Kochaj mnie tak” — informuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Sobota, 28 maja 2016 roku upłynie nam pod znakiem licznych plenerowych atrakcji. Na Rynku Staromiejskim odbędzie się spotkanie dla najmłodszych dedykowane literom i typografii oraz warsztaty Pradziejowy butik, które będą miały formę opowieści o strojach, dodatkach i ozdobach noszonych w epokach kamienia, brązu i żelaza połączone z możliwością przebrania się w oryginalne historyczne kostiumy. Jarmark regionalny zdrowej żywności oraz festyn rodzinny z turniejem konnym zaplanowano na Zamku Krzyżackim. Na warsztaty zatytułowane Dźwiękowy teatr przyrody, które odbędą się na toruńskiej starówce, zaprasza Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Wieczorem prawdziwa gratka dla wielbicieli grupy U2. O godzinie 20.00 na Rynku Staromiejskim zespół Exigo zaprezentuje covery utworów słynnych Irlandczyków. Sobotnie świętowanie zakończymy o godzinie 22.00 plenerowym widowiskiem Laudato Si — Święto Stworzenia, które odbędzie się przy CKK Jordanki.

Majowy weekend rodzinny
Pobierz afisz z programem wydarzeń

Majowy weekend rodzinny zakończymy w niedzielę, 29 maja 2016 roku. Oprócz teatralnych i artystycznych warsztatów odbywających się w przestrzeni toruńskiej starówki, Teatr „Baj Pomorski” zaprasza na spektakl Wschód i zachód słonia, a Galeria Sztuki „Wozownia” na zwiedzanie VII Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego Rysować naturalnie! O godzinie 19.00 dla publiczności zgromadzonej na Rynku Staromiejskim zaśpiewa zespół muzyczny prezentujący folklor miejski Lwowa i kresów z programem zatytułowanym Biesiada Lwowska. Piosenki i skecze charakterystyczne dla kapel podwórkowych z całą pewnością zagwarantują wszystkim przybyłym świetną muzyczną zabawę.

Pełny program jest dostępny w serwisie internetowym www.torun.pl/majowka2016.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+