Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Trwa nabór do Przeglądu Konkursowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Wtorek, 10 maja 2016 r.

Do 10 czerwca 2016 roku można nadsyłać swoje zgłoszenia do Przeglądu Konkursowego w ramach siódmej edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, która w tym roku odbędzie się w dniach 4–6 sierpnia 2016 roku.

Przegląd jest adresowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, a zwłaszcza laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych. W konkursie mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat. W przeglądzie konkursowym nie mogą brać udziału nagrodzeni uczestnicy poprzednich edycji.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną pod adresem www.tak.torun.pl/festiwal, a wygenerowany tam plik PDF, wydrukowany oraz podpisany, dostarczyć — wraz z nagraniem audio-video w formacie DVD z zapisem wykonania dwóch dowolnie wybranych piosenek filmowych: jednej z repertuaru kina polskiego, drugiej z repertuaru kina światowego — do Biura Organizacyjnego Przeglądu Konkursowego: Toruńska Agenda Kulturalna, ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń. Nagranie powinno być wykonane „live”, bez montażu, z jednego ujęcia kamery i obejmować całą postać wykonawcy — informuje Marcelina Mielcarek z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Oceny nadesłanych zgłoszeń i wyłonienia uczestników przeglądu dokona Kierownik Muzyczny — znany kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent Krzesimir Dębski — w porozumieniu z Dyrektorem Festiwalu. Informacja o uczestnikach zakwalifikowanych do II etapu zostanie ogłoszona przez Organizatora Festiwalu do dnia 25 czerwca 2016 roku na stronie internetowej festiwalu. Nagrodzeni uczestnicy Przeglądu Konkursowego zostaną zaproszeni do udziału w Gali Festiwalowej, która odbędzie się 6 sierpnia 2016 roku.

Na zwycięzców Przeglądu Konkursowego czekają atrakcyjne nagrody. Oprócz Nagrody Głównej Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w kwocie 15 000 zł, nagroda za zdobycie II i III miejsca, odpowiednio 6 000 zł i 5 000 zł oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie piosenki z filmu polskiego w kwocie 4 000 zł i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie piosenki z filmu zagranicznego w kwocie 3 000 zł.

Więcej informacji, regulamin oraz odsyłacz do karty zgłoszenia dostępne na stronie www.piosenkafilmowa.pl.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+