Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Majówkowa Karuzela Przebojów

Czwartek, 28 kwietnia 2016 r.

Przed nami toruńska majówka z atrakcjami, a w jej trakcie już 30 kwietnia piąta, jubileuszowa edycja Święta Tańca. Hip-hop, dancehall, taniec towarzyski, taniec brzucha czy capoeira będą królowały na plenerowej scenie na Rynku Staromiejskim, a przygotowany specjalnie na ten dzień flash mob i warsztaty taneczne sprawią, że nikt nie będzie stał w miejscu. Na zakończenie majówkowego świętowania — we wtorek, 3 maja — zaplanowano najgorętsze wydarzenie, „Karuzelę Przebojów” w wykonaniu zespołu Vox — ikony polskiej muzyki lat 80. — oraz grupy Hands Up!, w skład której wchodzą jedni z najlepszych polskich muzyków sesyjnych. Uznani wokaliści i gorące tancerki przeniosą wszystkich przybyłych na toruńską starówkę w świat muzyki sprzed lat.

Przeboje sprzed lat

Najgorętsze wydarzenie tegorocznej majówki — koncert zespołów Vox i Hands Up! z egzotycznymi tancerkami i przebojami z lat 80. i 90. — już 3 maja 2016 roku o godzinie 18.30 na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski — trzech uznanych wokalistów tworzących grupę Vox zabierze nas w muzyczną podróż do czasów, w których królował „Bananowy song” czy „Zabiorę Cię Magdaleno”. Ikona polskiej muzyki lat 80. — zespół, który w 2014 roku obchodził jubileusz 35-lecia pracy na estradzie zaprezentuje się toruńskiej publiczności z wiązanką popowych i funkowych utworów. Podczas „Karuzeli Przebojów” zaśpiewamy z artystami m.in. „Rycz, mała, rycz”, „Szczęśliwej drogi już czas” czy wspomniany już wcześniej „Bananowy song”.

Koncert zespołów „Vox” i „Hands Up!”
Pobierz plakat wydarzenia

Ze sceny plenerowej, znajdującej się na Rynku Staromiejskim, dzięki zespołowi Hands Up! we wtorkowy wieczór popłyną także największe hity z repertuaru Boney M, Bananaramy, ABBY i Sabriny. Wśród znanych i lubianych przebojów nie zabraknie takich utworów, jak: „Boys”, „Daddy Cool”, „Ma Baker”, „Venus”, „Dancing Queen”, czy „Gimme! Gimme! Gimme!”. Wszyscy przybyli na toruńską starówkę będą mogli ponadto posłuchać znanych, lubianych i często nuconych piosenek, które mimo upływu czasu wciąż gwarantują świetną zabawę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+