Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Oprawa artystyczna Jarmarku Wielkanocnego

Czwartek, 17 marca 2016 r.

Wspólne gotowanie żuru wielkanocnego połączone z degustacją, ozdabianie gigantycznej pisanki, poszukiwanie jajek na Rynku Staromiejskim, multimedialny pokaz tradycji wielkanocnych na Bałkanach czy strojenie marzanny — to tylko niektóre wydarzenia z bogatej oferty artystycznej oprawy Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w dniach od 18 do 26 marca 2016 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Pierwszy w tym roku kalendarzowym jarmark przed nami. Od piątku, 18 marca 2016 roku na Rynku Staromiejskim będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach artystycznych odbywających się w ramach Jarmarku Wielkanocnego. Dla odwiedzających przygotowano wiele ciekawych warsztatów plastycznych, spotkań rodzinnych, a także świąteczny pokaz multimedialny.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego nie zabraknie tworzenia kartek, palm i gaików wielkanocnych. Rodziny z dziećmi zapraszamy na wielkie poszukiwanie jajek na Rynku Staromiejskim, a także rękodzielnicze warsztaty tworzenia szydełkowych kwiatków i koszulek na świąteczne jajka, przygotowane w tym roku przez Zespół Rękodzieła Artystycznego Klub „Supełek” — informuje Barbara Nieżorawska-Wolny, koordynatorka wydarzenia.

Na zakończenie jarmarku przygotowaliśmy smaczny kulinarny akcent. W Wielką Sobotę, dzięki Klubowi Integracji Społecznej działającemu przy MOPR w Toruniu, zapraszamy na wspólne plenerowe gotowanie żuru wielkanocnego połączone z degustacją — dodaje Barbara Nieżorawska-Wolny.

Dzięki prezentacji przygotowanej przez studentów bałkanistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wszyscy odwiedzający Jarmark Wielkanocny będą mogli zgłębić wiedzę o tradycjach wielkanocnych na Bałkanach. Z kolei Fundacja Feniks przybliży dzieciom zwyczaje i tradycje towarzyszące powitaniu wiosny przy wspólnym strojeniu marzanny. Z programem oprawy artystycznej Jarmarku Wielkanocnego można zapoznać się poniżej:

Jarmark Wielkanocny 2016
Pobierz afisz z informacjami o oprawie artystycznej

* * *

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego są Targi Toruńskie, za program kulturalny i imprezy towarzyszące odpowiada Toruńska Agenda Kulturalna. Oprawa artystyczna Jarmarku Wielkanocnego jest finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń. Patronem medialnym Jarmarku Wielkanocnego jest magazyn Toronto.

Toruńska Agenda Kulturalna jest instytucją finansowaną ze środków Gminy Miasta Toruń

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+