Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Hiszpański wolontariusz kończy swoją toruńską przygodę

Poniedziałek, 12 września 2011 r.

Jordi Cano Deltoro, 31-letni Hiszpan z Gandii (jednego z miast Walencji, regionu położonego na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii) kończy swój siedmiomiesięczny staż w Toruniu.

W ramach Wolontariatu Europejskiego, finansowanego przez program „Młodzież w działaniu”, Jordi współtworzył wydarzenia kulturalne organizowane przez Toruńską Agendę Kulturalną oraz uczestniczył w projektach kulturalnych i edukacyjnych innych instytucji kultury.

Swoje spostrzeżenia i obserwacje na temat Torunia i jego mieszkańców publikował na blogu. Jordi uważa, że torunianie nie doceniają swojego miasta, które jest „spokojne i zielone”. „Toruń jest zdecydowanie mniej zatłoczony niż hiszpańskie miasta” — dodaje. Z największą przyjemnością wspomina organizację „Fiesty” — lipcowego cyklu imprez hiszpańskich. „Było mi bardzo miło, gdy torunianie z wielką życzliwością przyłączali się do muzyków grupy Peñas z Kraju Basków — oklaskiwali artystów, spontanicznie zaczynali tańczyć, spacerowali z nami uliczkami Starego Miasta”. W Toruniu Hiszpanowi podobają się najbardziej muzea i kina, a także liczne puby i restauracje.

Młodzież w działaniuTen projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+