Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Bella Skyway Festival „Najlepszym wydarzeniem kulturalnym lata 2015”!

Czwartek, 10 grudnia 2015 r.

Po ubiegłorocznym sukcesie i otrzymaniu prestiżowego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku Bella Skyway Festival sięgnął po kolejne trofeum, pokazując ponownie, że jest jednym z najciekawszych festiwali w Polsce. W konkursie organizowanym przez Brief for Poland na „Najlepsze wydarzenie lata 2015” toruński Bella Skyway Festival zdobył I miejsce w kategorii „Wydarzenie kulturalne”. Wręczenie nagrody odbyło się 9 grudnia 2015 roku w Warszawie.

Brief for Poland to platforma marketingu miejsc, która tworzy unikalne pole współpracy administracji publicznej, uczelni, organizacji pozarządowych i biznesu, a dzięki wsparciu ekspertów marketingu buduje silne marki nie tylko poszczególnych regionów, ale i całej Polski.

Celem zorganizowanego przez nią konkursu było wyłonienie najciekawszych wydarzeń, dostarczających rozrywkę na najwyższym poziomie i budujących markę danego regionu, skupionych w czterech kategoriach: kultura, muzyka, sport oraz inne wydarzenia. Jak podkreślili organizatorzy, w wyborze zwycięzców liczyły się innowacyjność, oryginalność, sukces organizacyjny i promocyjny działania, a także trafne wpisanie wydarzenia w DNA miasta oraz strategię jego rozwoju.

Konkurs przeznaczony był dla wydarzeń, które odbyły się między 1 maja a 30 września 2015 roku. Jury konkursowe obradowało pod przewodnictwem Czesława Langa — wicemistrza olimpijskiego, dwukrotnego medalisty szosowych mistrzostw świata, organizatora jednego z największych polskich eventów, Tour de Pologne. Tytuł „Najlepszego wydarzenia kulturalnego lata 2015” gwarantuje prezentowanie Bella Skyway Festival na łamach magazynu Brief i na stronie www.brief.pl do końca 2016 roku.

Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień była poprzedzona debatą na temat roli wydarzeń w budowaniu silnych marek. W dyskusji udział wzięli: Czesław Lang, przewodniczący Jury, dyrektor generalny Lang Team; Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej; Marta Dunin-Michałowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Rafał Mrzygłocki, prezes Grupy ARAM. Debatę prowadził Grzegorz Kiszluk, redaktor naczelny magazynu Brief, twórca platformy Brief for Poland.

Pełne zestawienie nagród w kategorii „Wydarzenie kulturalne” poniżej:

  • I miejsce — Toruńska Agenda Kulturalna za Bella Skyway Festival,
  • II miejsce — Krakowskie Biuro Festiwalowe za Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie,
  • III miejsce — Krakowskie Biuro Festiwalowe za Festiwal EtnoKraków.

* * *

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Projekt był współfinansowany był przez Program Kreatywna Europa Unii Europejskiej.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+