Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

„Scena jest Wasza”: wyniki plebiscytu publiczności

Poniedziałek, 21 września 2015 r.

Siedemnaście toruńskich zespołów, dwa gorące miesiące zmagań i jedna nagroda — oto wyniki plebiscytu „Scena jest Wasza”. W wakacyjne, czwartkowe wieczory Scena Letnia została oddana w ręce artystów, prezentujących swoją działalność szerszemu gronu odbiorców. Cykl koncertów promujących młode talenty zakończył się plebiscytem, którego wyniki przedstawiamy poniżej.

Scena Letnia była jedną z atrakcji trwającego w lipcu i sierpniu Kulturalnego Lata, koordynowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną. Usytuowana na Rynku Staromiejskim stanowiła centrum otwartych dla publiczności imprez wakacyjnych w mieście. Organizowana w jej ramach „Scena Jest Wasza” powstała z myślą o lokalnych solistach i zespołach, umożliwiającą im promocję własnej aktywności artystycznej.

Akcja rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 23 sierpnia 2015 r. W jej ramach wystąpili Black Velvet, Everything I Hate, Fresh Lemons, Funkologia, Fullarity feat. Aleksandra G., kateLESS, Monika i Dawid Trawicki, MOOVE, NEDA, Przemysław Liszewski, ROZES, Sleever, Stara Szkoła, The Drinkers, The Hole, U-ROCK oraz WIP — W imię Prawdy.

W dniach od 9 do 16 września 2015 r. w serwisie internetowym Toruńskiej Agendy Kulturalnej trwał plebiscyt na najlepszy zespół. Nagrodą główną jest realizacja profesjonalnego wideoklipu na terenie Torunia. Tak głosowali internauci:

1. miejsce: WIP — W imię Prawdy — 427 głosów
2. miejsce: The Hole — 237 głosów
3. miejsce: Funkologia — 211 głosów
4. miejsce: NEDA — 156 głosów
5. miejsce: Black Velvet — 81 głosów
6. miejsce: Everything I Hate — 66 głosów
7. miejsce: Fresh Lemons — 39 głosów
8. miejsce: Sleever — 33 głosów
9. miejsce: kateLESS — 30 głosów
10. miejsce: Fullarity feat. Aleksandra G. — 26 głosów
11. miejsce: Przemysław Liszewski — 21 głosów
12. miejsce: ROZES — 18 głosów
13. miejsce: MOOVE — 13 głosów
14. miejsce: Stara Szkoła — 9 głosów
15. miejsce: The Drinkers — 1 głos
16. miejsce: Monika i Dawid Trawicki — 1 głos
17. miejsce: U-ROCK — 0 głosów

Gratulujemy zespołowi WIP — W imię Prawdy i życzymy kreatywnych pomysłów przy tworzeniu klipu!

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+