Przebywasz w serwisie archiwalnym. Zapraszamy na aktualną stronę ➔

Toruńska Agenda Kulturalna

Profesorek Wodorek i Superbohaterowie

Piątek, 28 sierpnia 2015 r.

Cały Toruń w ten weekend żyje Bella Skyway Festival, ale pamiętamy także o najmłodszych, zwłaszcza tych, którzy będą już spali podczas świetlnych pokazów. Na pożegnanie wakacji przygotowaliśmy dla nich coś specjalnego — bis Festiwalu Teatrów Ulicznych. Na edukacyjny i komediowy show „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie” w wykonaniu Teatru „Pomarańczowy Cylinder” zapraszamy pod Krzywą Wieżę w poniedziałek, 31 sierpnia 2015 roku, o godzinie 12.00. Wstęp wolny.

Podczas występu dzieje się tyle, że aż trudno to opisać. Spektakl jest pełen dobrych żartów, skeczy i czasem nie wiadomo, czy to teatr, czy kabaret. Zdziwi się każde dziecko, a dorośli będą osłupieni, gdy dowiedzą się że prawdziwych superbohaterów można spotkać w każdym domu! Profesorek Wodorek zaprosi dzieci do swojego laboratorium. W spektaklu wezmą udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca. Przyjrzymy się z bliska rączkom i zobaczymy, czy na pewno są czyste… Okaże się, dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne.

Profesorek Wodorek i Superbohaterowie
Pobierz plakat wydarzenia

Spektakl jest także interakcyjny. Profesorek zaprosi dzieci do stworzenia szalonej orkiestry, która w rockandrollowym stylu rozweseli największego ponuraka. Dzieci dodatkowo będą miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen. W spektaklu występują dwójka aktorów i pacynki, przebrani w kolorowe, pełne fantazji stroje, które poruszą wyobraźnię. Oprócz oryginalnej autorskiej muzyki i szalonej piosenki, będziemy świadkami wyjątkowo oryginalnej poezji!

Szczególnie mocno zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Czas trwania spektaklu: 45 minut.

Organizatorami Festiwalu Teatrów Ulicznych są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Sponsorem festiwalu jest EDF Toruń.

  «   Wstecz


Instytucja finansowana ze środków Gminy Miasta Toruń
Partnerzy Toruńskiej Agendy Kulturalnej
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego EEA Grants Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej Kreatywna Europa: Kultura Spectrum 2016 — Transnational Light Mixdoor Erasmus+ Anna Lindh Foundation Fundacja im. Anny Lindh Polska Polski Związek Motorowy enova Agencja Nowa Targi Toruńskie Infocomp DMI Media Grande Coffee
Google+